Miasto Przasnysz ogłosiło przetarg na instalację OZE na budynkach użyteczności publicznej

W miniony piątek, 14 stycznia Urząd Miasta w Przasnyszu ogłosił przetarg na „Montaż instalacji OZE na budynkach użyteczności publicznej i wymianę oświetlenia ulicznego na terenie Miasta Przasnysz”. Oferty można składać do 31 stycznia.

 

Urząd Miasta Przasnysz w piątek, 14 stycznia ogłosił pierwszy przetarg w ramach programu „Polski Ład”. Dotyczy on zadania pod nazwą „Montaż instalacji OZE na budynkach użyteczności publicznej i wymiana oświetlenia ulicznego na terenie Miasta Przasnysz”. Na ten cel samorząd pozyskał aż 4,3 mln złotych.

Projekt zakłada montaż instalacji fotowoltaicznej na budynkach przasnyskich szkół podstawowych, przedszkolach miejskich, Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz na Targowisku Miejskim.

 

– Energia elektryczna wytwarzana przez zaprojektowany system przewidziana jest do zasilania istniejących obiektów i zredukowania jej zużycia, tym samym zredukowania kosztów zakupu od miejscowego Operatora Energetycznego. Informacje dotyczące charakterystyki terenu oparte są na materiałach dostarczonych przez inwestora, m.in. projekty branżowe, ofert wstępnych potencjalnych wykonawców instalacji fotowoltaicznej oraz ogólnodostępnych danych dostępnych na specjalistycznych portalach internetowych – czytamy w zamówieniu.

Dodatkowo w mieście Przasnysz zostanie wymienione oświetlenie uliczne. Urząd przewidział wymianę około 850 opraw lamp miejskich z sodowych, o dużych mocach 70, 100 i 150W, na energooszczędne oprawy LED wraz siecią i sterowaniem. Wykonanie inwestycji planowane jest na 2022 rok. Zestaw będzie wyposażony w inteligentny system sterowania.

Oferty można składać do 31 stycznia do godziny 10:00.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konowal
Konowal
2 lat temu

Mam nadzieję, że wodę też będą z OZE podgrzewać, a nie ciepłowni płacić.