Miasto Przasnysz ogłosiło przetarg na budowę parkingu przy ulicy Joselewicza

O tym, że miasto potrzebuje nowych parkingów nie trzeba nikogo przekonywać. Problem szczególnie widoczny jest w rynku miejskim, gdzie zaparkowanie auta w ciągu dnia jest zwykle nie lada wyzwaniem. Dlatego wiadomość o przebudowie parkingu przy ul. Joselewicza zapewne ucieszy kierowców.

 

Miasto ogłosiło dziś przetarg na tę inwestycję.

– Ten parking stał się już symbolem. To, co dotychczas było nieosiągalne stanęło w zasięgu ręki. Dotychczasowa usypana piachem przestrzeń, w żaden sposób nie przypominała nawet takich miejsc – poinformował wiceburmistrz Łukasz Machałowski.

Zainteresowani wykonaniem inwestycji przedsiębiorcy swoje oferty mogą składać do 20 maja do godziny 10.00. Samorząd miejski przewiduje, że inwestycja zostanie wykonana do końca sierpnia 2022 r. Za budynkiem Powiatowego Urzędu Pracy powstanie 24 miejsc parkingowych.

 

Przypomnijmy, że budowę parkingu na tyłach urzędu pracy urząd miasta rozpoczął w sierpniu 2011 roku. Próba realizacji inwestycji była jednak tłem konfliktu pomiędzy byłym burmistrzem, a sąsiadami niedoszłego parkingu. Wojewoda Mazowiecki w 2011 roku wstrzymał budowę parkingu, wskazując na szereg naruszeń prawa w zamierzeniu inwestycyjnym. Dziś wydaje się, że inwestycja jest na ostatniej prostej.

– Osiągnęliśmy kompromis ze stronami postępowań administracyjnych, prowadziliśmy rozmowy z projektantem i ostatecznie przeprojektowano dokumentację – komentuje wiceburmistrz.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtek
Wojtek
1 rok temu

Czysta formalność, bo już i tak wiadomo kto wygrał. Prawda Panie B-mistrzu?

Konowal
Konowal
1 rok temu

Niemożliwe od ręki, cuda w 3 dni. Ten parking to chyba największy sukces obecnej władzy. Gratuluję. Te miejsca parkingowe z pewnością będą sprzyjać rozwojowi miasta, a sam parking stanie się kolejka wizytówką miasta