Miasto Przasnysz ogłosiło przetarg na budowę Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego

Centrum ma powstać na działce przy ul. Magnolii (tuż obok Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu). Miasto na budowę i wyposażenie centrum otrzymało datację z rządowego Funduszu Solidarnościowego w wysokości 3 mln 236 zł oraz 4 mln zł od województwa mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na budowę obiektu.

 

Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne ma być miejscem, w którym w komfortowych warunkach będą mogły przebywać osoby niepełnosprawne w stopniu umiarkowanym, bądź znacznym. Wiek nie jest określony. Przasnyskie centrum ma z założenia dysponować 9 miejscami całodobowego pobytu (pokoje jednoosobowe z łazienkami) i 11 miejscami na pobyt dzienny. Co warto zaznaczyć, w Centrum Opiekuńczym nie będzie można przebywać na stałe „dożywotnio”. Inwestycja została pomyślana na zasadach opieki wytchnieniowej.

 

– Fakt, że ten dom pomieści 20 osób, a nie więcej, to odpowiedź na wdrażaną obecnie decentralizację usług społecznych. Dziś odchodzi się od dużych placówek opiekuńczych, dużych domów pomocy społecznej, podobnie jak ma to miejsce w przypadku opieki nad dziećmi. Duże domy dziecka są zastępowane rodzinnymi i instytucją rodzin zastępczych – mówi nam dyrektor MOPS, Joanna Cieślik.

Miasto właśnie ogłosiło przetarg na budowę centrum wraz z zagospodarowaniem terenu. „Planuje się jednokondygnacyjny budynek o powierzchni zabudowy 759,74 m2. Budynek składać się będzie z części z lokalami przeznaczonymi na pobyt stały oraz części z funkcją pobytu dziennego” – czytamy.

Zainteresowane wykonaniem inwestycji firmy mogą składać swoje oferty do 16 maja.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Basia
Basia
1 rok temu

Czy oszacowano roczny koszt utrzymania budynku i koszt zapewnienia opieki i utrzymania podopiecznych oraz źródło finansowania bo EU nie będzie zawsze ratowała dotacjami

Ruda
Ruda
1 rok temu
Reply to  Basia

Tam nie ma gospodarza żeby to policzył