Miasto Przasnysz ma nowego radnego. Jarosław Jachimowski złożył ślubowanie

Przed chwilą w poczet członków Rady Miejskiej w Przasnyszu przyjęto nowego radnego. Jarosław Jachimowski na dzisiejszej sesji odebrał zaświadczenie Miejskiej Komisji Wyborczej w Przasnyszu o wyborze  i złożył ślubowanie.  Tym samym po kilku miesiącach przerwy radni mają szansę obradować w pełnym składzie, a jedna z miejskich komisji zyska nowego członka.

 

Dodajmy, że Jarosław Jachimowski zajął miejsce Pawła Łady, który w grudniu ub. roku zrzekł się mandatu. Po kilku falstartach spowodowanych COVID-19 ostatecznie wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Przasnyszu w okręgu wyborczym nr 10 odbyły się 13 czerwca.

Jarosław Jachimowski zdobył w nich 70 głosów pokonując Arkadiusz Klimczaka (21 głosów), Elżbietę Janinę Lompert (56 głosów) i Dariusza Rzeplińskiego, który uzyskał 14 głosów.

Pierwszą styczność z posiedzeniem Rady Miejskiej Jarosław Jachimowski miał podczas wczorajszego spotkania komisji stałych, któremu przysłuchiwał się jako radny – elekt. Na osłodę – zarówno on – jak i inni radni otrzymał słoiczek pierwszego miodu z miejskiej pasieki.

Dziś nowo mianowany radny złożył ślubowanie: „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”, dopowiadając „ślubuję”.

Podczas dzisiejszej sesji obędzie się jeszcze głosowanie w sprawie zmiany składu osobowego Komisji Rozwoju Produkcji, Usług, Handlu i Rolnictwa Rady Miejskiej w Przasnyszu. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że miejsce Pawła Łady zasiadającego w tej komisji zajmie właśnie Jarosław Jachimowski.

 

M. Jabłońska

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments