Miasto Przasnysz dołoży powiatowi ponad 11 tys. zł na przewozy autobusowe. Dwie gminy stanęły okoniem.

Mieszkańcy powiatu przasnyskiego ponownie mogą korzystać z lokalnej komunikacji autobusowej. Nadeszła pora, aby do powiatowego przedsięwzięcia dorzuciły się pozostałe samorządy. Dziś wiemy, że dwie gminy wyłamały się z finansowania przedsięwzięcia. 15 marca nad wyrażeniem zgody na przekazanie starostwu pieniędzy pochylili się radni miejscy w Przasnyszu.

 

Do podpisania umowy wznowieniowej pomiędzy samorządem powiatu przasnyskiego a wojewodą mazowieckim doszło 2 stycznia 2021 r. Powiat pozyskał dotację w wysokości 774 tys. złotych. Pozostałe ok. 133 tys. zł dołoży powiat i gminy, które zdecydowały się utrzymać swoje zobowiązanie.

Słowo „utrzymać” jest w tym przypadku ważne. Dotychczas do powiatowych przewozów dokładały się wszystkie gminy powiatu przasnyskiego, ale w 2021 roku dwie z nich doszły do wniosku, że nie warto inwestować własnych pieniędzy w coś, co nie cieszy się szczególnym zainteresowaniem mieszkańców.

W tym roku ze współfinansowania przejazdów wycofały się gmina Chorzele oraz gmina Krasne, a ich część opłaci powiat przasnyski. Powiatowi pomocy udzieli za to miasto Przasnysz. Będzie to pomoc finansowa w formie dotacji celowej w kwocie 11.380,00 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zadania pn. „Realizacja przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej”.

Uchwała w tej sprawie zapadła jednogłośnie.

 

M. Jabłońska


 

guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Przasnyszanin
Przasnyszanin
17 dni temu

Jeździ mało osób w autobusach ale jeśli odpowiedzią na to będzie likwidacja połączeń część ludzi wogóle nie dojedzie…

Prywatne taksy nie są rozwiązaniem bo to inna wogóle cena. Trochę szkoda że nie udało się powiatowi odkupić (nie z własnej winy) PKS-u Przasnysz. Teraz by się przydał.

Vic
Vic
16 dni temu
odpowiada  Przasnyszanin

A właśnie że to wina powiatu. Krotkowzrocznosc i trzęsie porami przed jakimikolwiek decyzjami. A mozma było PKS uratować a tak jest jak jest.

Kasia
Kasia
17 dni temu

Do przewidzenia było ,jak Chorzele mogą się dołożyć dla powiatu jak to nie ich czlowiek rządzi

liwia
liwia
16 dni temu
odpowiada  Kasia

Ale bełkot!

Mateusz Kuśmierczyk
Mateusz Kuśmierczyk
15 dni temu

Na kwiaty przy Bonie zostanie