Miasto planuje zainwestować 18 mln zł w strefę przemysłową w Przasnyszu

Miasto Przasnysz aplikuje o potężne środki w 5. edycji naboru z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, obejmującego rozwój stref przemysłowych. Przasnyski wniosek obejmuje poprawę dostępności komunikacyjnej terenów aktywności przemysłowo – gospodarczej w południowej części miasta.

 

Przedmiotem wniosku jest przebudowa i budowa ulic Przemysłowej i Targowej z odcinkami dojazdowymi obsługującymi tereny przemysłowo – gospodarcze w Przasnyszu wraz z sieciami infrastruktury technicznej, co sprawi, że w mieście powstaną uzbrojone tereny służące rozwojowi przedsiębiorczości.

– Zamierzeniem władz Miasta jest ciągła rozbudowa infrastrukturalna Przasnysza. W jego południowej części działają nasze największe firmy takie jak Kross i ABB, dlatego chcemy wzmocnić potencjał dzielnicy przemysłowej i stworzyć możliwość rozwoju kolejnym podmiotom gospodarczym, które postanowiły zainwestować w Przasnyszu – zapowiada burmistrz Łukasz Chrostowski.

Chodzi m.in. o umożliwienie transportu i dostaw do powstających tu przedsiębiorstw oraz zapewnienie m.in. przejazdu od ul. Leszno do ul. Gołymińskiej.

 

– W perspektywie najbliższych lat przy ul. Targowej powstanie kilka nowych firm, którym chcemy zapewnić pełną infrastrukturę. Zależy nam także, aby tereny te służyły działalności gospodarczej i przemysłowej dla nowych inwestorów, którzy zapewnią mieszkańcom dobrze płatne miejsca pracy, wpływając tym samym na rozwój całego Przasnysza – komentuje włodarz.

W piątej edycji naboru wniosków o dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład: (Edycja piąta – Rozwój Stref Przemysłowych) miasto Przasnysz wnioskuje o 18 000 000,00 złotych, co stanowi 98 % dofinansowania planowanej inwestycji. Wkład własny miasta wyniesie 360 tys. zł

Czas realizacji przedsięwzięcia nastąpi do 30.12.2024 r.

 

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konował
Konował
14 dni temu

Przy przemysłowej to chyba zjazdy dla domów albo dewelopera.
A na targowej kolejne składowisko powstanie?

Hhg
Hhg
14 dni temu
Reply to  Konował

Ręką rękę myje jest takie fajne powiedzenie albowiem bardzo na czasie

Rico
Rico
14 dni temu

A nie mozna od razu do Szosy Ciechanowskiej pociągnąć? Mielibyśmy czesciowe wyprowadzenie ruchu z miasta z tamtej strony.
Czy z polskiego ładu nie przeszedł by wniosek o obwodnicę miasta z prawdziwego zdarzenia ?

Konowal
Konowal
13 dni temu
Reply to  Rico

Nie da się. Bo tak i już. Może jeszcze ruch puścić przemysłową?

Erodisco
Erodisco
14 dni temu

Chrostowskich marzeń ciąg dalszy

Lech
Lech
14 dni temu

Mają rozmach…

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
14 dni temu

Czegoś chyba nie rozumiem. Ktoś ma sobie działkę. Teraz mu działkę miasto uzbroi, żeby można było ją sprzedać za ciężkie pieniądze? Fajnie.

Kropka
Kropka
14 dni temu

Fajnie, że chcą rozwijać, ale mam pytanie. To po co jest ta strefa gospodarcza w Sierakowie jak i tak nikt nie chce tam stawiać swoich firm…?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
13 dni temu
Reply to  Kropka

Po to jest, żeby można było stwierdzic, że Powiat Przasnyski jest jednym z najlepszych w Polsce pod względem inwestycji na jednego mieszkańca.
Wzięliśmy kupę kasy z Unii, wydaliśmy je bez sensu na uzbrojenie nikomu niepotrzebnego terenu i mamy piękne pole dla zajęcy oraz trasy dla wrotkarzy…