Miasto ogłosiło przetarg na zagospodarowanie Wembley, ścieżkę rowerową przy zalewie i rewitalizację terenów po dawnym basenie na Zawodziu

Zadanie składa się z trzech części i ma na celu podniesienie walorów turystycznych miasta Przasnysz poprzez utworzenie kompleksu turystyczno-rekreacyjnego przy rzece Węgierce i zagospodarowanie terenu przy ul. Orlika.

 

Pieniądze na realizację prac pochodzą z programu Polski Ład, z którego udało się pozyskać 5 mln 301 tys. zł na trzy zadania:

 1. Zagospodarowanie terenu przy ul. Zawodzie (stary basen) poprzez nasadzenie 70 drzew i 365 krzewów, wysypanie terenu wokół zbiornika piaskiem plażowym, ustawienie 12 betonowych leżaków parkowych i 8 parasoli trzcinowych, budowę alejki wraz z oświetleniem oraz Chaty Przaśnika.
 2. Utworzenie strefy wypoczynku przy ul. Orlika (Wembley), budowę siłowni zewnętrznej, górki saneczkowej, boiska, skateparku, boiska do gry w squasha i kolejki tyrolskiej.
 3. Budowę turystycznej ścieżki pieszo – rowerowej o długości 960 metrów przy rzecze wraz z mostem i infrastrukturą towarzyszącą.

 

Teren dawnego basenu na Zawodziu

Przedmiotem zamówienia jest m.in. zaprojektowanie, a następnie zagospodarowanie terenu po dawnym basenie przy ul. Zawodzie. Teren ten znajduje wśród zabudowy jednorodzinnej, od strony południowej graniczy z rzeką Węgierką i nosi znamiona dawnego zagospodarowania. Na

terenie działki znajduje się sztuczny zbiornik wodny, wokół którego usypany jest wał o wysokości 1 metra, ze ścieżką na szczycie. Na terenie posesji zinwentaryzowano 54 drzewa liściaste i iglaste oraz zakrzewienia, które zarastają większą część działki. Wszystkie zakrzewienia zostaną usunięte, zaś drzewa w miarę możliwości zachowane.

Wykonawca zaprojektuje, wybuduje i odda do użytkowania inwestycję, która obejmuje: zagospodarowanie terenu o pow. ok. 2,00 ha z wyłączeniem powierzchni wody, wybuduje rabaty o powierzchni 270 m kw., gdzie zostanie zasadzonych  co najmniej 365 roślin ozdobnych. Przewidziano także posadzenie ok. 70 nowych drzew.

Na terenie dawnego basenu powstanie miejsce integracji mieszkańców, na którym powstaną wiata (Chata Przaśnika), miejsca na grill i ognisko (palenisko), hamaki, leżaki parkowe, parasole trzcinowe, stojaki na rowery, ławki, kosze do segregacji odpadów i ławki ze stolikami. Do terenu rekreacji prowadzić będą drogi dojazdowe z kruszywa łamanego prowadzące na parking oraz droga techniczna z rondem.

Zadanie obejmuje także:

 • wysypanie terenu wokół zbiornika piaskiem plażowym na powierzchni ponad 1.000 metrów kw.;
 • założenie trawników parkowych o powierzchni 11 000 m kw. oraz łąk kwietnych – 500 m kw.;
 • budowę alejek żwirowych, drogi technicznej oraz parkingu na 20 miejsc postojowych, wyłożonych kostką brukową lub płytą ażurową.

 

Teren oświetli ok. 25 wysokich lamp parkowych oraz 4 oprawy zamontowane pod altanką. Wykonawca okabluje teren pod montaż kolejnych lamp wysokich, który nastąpi w przyszłości.

 

Zagospodarowanie terenu przy zalewie w Parku Miejskim im. Tadeusza Kościuszki

Zadnie obejmuje budowę turystycznej ścieżki pieszo-rowerowej wraz z mostami (kładkami) przez rzekę Węgierkę w Przasnyszu i przewiduje:

 • rozbiórkę istniejącej nawierzchni z płyt betonowych i kostki betonowej;
 • rozbiórkę istniejącej kładki dla pieszych;
 • wykonanie nawierzchni ścieżki pieszo-rowerowej z kruszywa naturalnego obramowanej obrzeżem kamiennym łupanym na wyspie;
 • wykonanie nowej nawierzchni ścieżki pieszo-rowerowej z kostki betonowej z obrzeżem betonowym;
 • budowę kładki pieszo-rowerowej długości ok. 15 m w miejscu rozebranej istniejącej kładki;
 • budowę nowej kładki pieszo-rowerowej długości ok. 32 m od strony północnej z dowiązaniem do ciągów pieszo-rowerowych przy ul. Zawodzie;
 • wykonanie instalacji oświetleniowej na wyspie;
 • roboty wykończeniowe i pielęgnację zieleni.

 

Szerzej o inwestycji pisaliśmy tu: Zmiana przebiegu ścieżki wzdłuż Węgierki. W Przasnyszu powstanie nowa kładka

 

Zagospodarowanie kompleksu rekreacyjno-sportowego boiska „Wembley” w Przasnyszu

Na Terenie Wembley powstanie m.in. kolejka tyrolska, oferująca podwójny zjazd na linie o długości 52 m. Istniejący plac zabaw zostanie rozbudowany o nowe elementy, zaś skatepark przeniesiony w nowe miejsce i doposażony w boisko do gry w squasha, składające się z 3 boksów oddzielonych przepierzeniami.

Boisko wielofunkcyjne zostanie przeprojektowane, zyska nową nawierzchnię, zostanie doposażone w bramki, elementy do siatkówki, kosze, ogrodzenie wraz z furtką oraz oświetlenie (lampy LED, zasilane z paneli PV). Na terenie Wembley powstanie także siłownia zewnętrzna i nowa nawierzchnia ścieżek. Przewidziano nasadzenie drzew i krzewów (klomby, rabaty, kwietniki).

Przedmiot zamówienia dotyczący „Wembley” obejmuje sporządzenie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych, których zakres będzie obejmował między innymi:

 • przygotowanie terenu (roboty demontażowe i rozbiórkowe);
 • roboty przygotowawcze (odtworzenie uszkodzonych elementów, naprawa uszkodzeń, nawierzchni placu zabaw);
 • budowę obiektów podstawowych: boiska wielofunkcyjnego, siłowni zewnętrznej, placu zabaw, skateparku z częścią do Squasha;
 • budowę toalet;
 • budowę oświetlenia w technologii LED;
 • wykonanie nawierzchni ścieżek i parkingu;
 • dostawę i montaż bram i furtek oraz urządzeń;
 • ukształtowanie terenu, wykonanie trawników i nasadzeń wieloletnich.

 

Na Wembley miasto planuje następujące funkcje:

 • Skatepark (istniejący) z wydzieloną częścią do gry w Squasha (3 boksy);
 • boisko wielofunkcyjne o wym. 27×15 m;
 • górka saneczkowa (istniejąca);
 • plac zabaw (istniejący i nowo projektowany);
 • siłownia zewnętrzna (istniejąca i nowo projektowana);
 • wc (nowo projektowane).

 

Ofertę wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć w terminie do dnia 12.08 2022 r. do godz. 8:30. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 12.08.2022 r., o godzinie 10:00. Realizacja zamówienia ma nastąpić w terminie 24 miesięcy od podpisania umowy.

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Abram
Abram
1 rok temu

Czy to zgodne z prawem żeby pieniądze z kasy miejskiej szły na zagospodarowanie murawy w Londynie?

p-sz
p-sz
1 rok temu
Reply to  Abram

Dobre!:) Właśnie dlatego ta potoczna nazwa powinna być podawana w cydzysłowie a stała się już chyba oficjalna 🙂

Anna
Anna
1 rok temu
Reply to  Abram

Rządy dwóch pajdokratów w Przasnyszu trwają w najlepsze

Jasiu
Jasiu
1 rok temu

Czy zostanie również oczyszczony zbiornik na Zawodziu?

GodzinaF
GodzinaF
1 rok temu
Reply to  Jasiu

Dobre pytanie ! Też o tym myślałem, taka inwestycja, leżakowanie, piasek i bagno w zbiorniku. To chyba nie jest przemyślany projekt.
Poza tym ileż razy mówiło się o nowym skateparku i pump tracku.
Fajnie, że robią. Źle, że wszystko jest mocno niedopracowane, nieprzemyślane.

Jasiek
Jasiek
1 rok temu
Reply to  GodzinaF

Czy w przetaagu nie zapomniano o zarybieniu zbiornika badz otwarciu tejkwestii? Chodziloby o szlachetne odmiany dla wedkarzy, zadnych jazgarzy. Mowie oczywiscie o przypadku gdy stary basen nie bedzie rewitalizowany, co byloby najlepsze: nowe kafelki, niezalezne nowe oczyszczanie /filtrowanie. Tak wogole to marzy mi sie ten basen odrychtowany na tip , top zblizony do „Wodnych Ogrodow” w Wejherowie. Nawet jezeli nie od razu to jakimis etapami. Ale ze wzgledu na ekonomie chyba bym zerznal ten w Żorach bo pasuje do istniejacego na Zawodziu. „Basen w Roju zamieni się w ekologiczne kąpielisko. Zobaczcie na wizualizacjach inwestycję za 7,2 mln zł” zory.naszemiasto.pl/basen-w-roju-zamieni-sie-w-ekologiczne-kapielisko-zobaczcie/ar/c1-7718919 d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/60/a9/5d7a0391e7939_o_medium.jpg d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/ac/eb/5ec8c1f31d360_o_medium.jpg… Czytaj więcej »

Artur
Artur
1 rok temu

Zbiornik na Zawodziu widziałem tylko raz, ale pamiętam że obrzeża są betonowe z wbudowanymi schodkami, a dno logicznie myśląc też powinno być betonowe, więc oczyszczenie byłoby łatwiejsze. Bez tego będzie to zamulona, zarośnięta sadzawka odpychająca wyglądem, co w uporządkowanym terenie będzie raziło

GodzinaF
GodzinaF
1 rok temu
Reply to  Artur

A ja tam bywałem w końcówce lat 90.
Tak basen jest betonowy i już wtedy był mocno zarośnięty, ale były w nim ryby. Karaski chyba.
Jeśli jednak przy całej tej inwestycji, zbiornik nie będzie oczyszczony, to jest to kpina, i komuś zabrakło wyobraźni, czy też logicznego myślenia. W informacji o projekcie, wzmianki o oczyszczeniu basenu niestety nie ma. Czyżby kolejny błąd.

Konowal
Konowal
1 rok temu

Chata będzie. Grilla i flaszeczkę bedzie można obalić a stara se wyleży na słoneczku to i głosy wyborcze będą. Żeby tak wybory były co roku.

GodzinaF
GodzinaF
1 rok temu
Reply to  Konowal

Wszędzie widzisz patologię co ? Weź już zakończ te swoje durne komentowanie. Akurat ten teren został zaniedbany lata temu, zapomniany już za czasów Trochimiuka i oddany pod dzierżawę na wypas krów. Ludzie od dawna oczekiwali zmian na tym terenie i stworzenie miejsca rekreacji. Ale ty ( celowo z niewielkiej bardzo literki) wszędzie tylko patologię widzisz i jakieś dziadostwo. No to masz artykuł z 2018 r https://www.infoprzasnysz.com/burmistrz-przeciwny-remontowi-starego-basenu-na-zawodziu-w-przasnyszu/ Masz nawet więcej. Artykuł ze stycznia 2019 r. I żebyś się nie męczył z myśleniem, wrzucę konkretny cytat https://www.infoprzasnysz.com/basen-w-przasnyszu-czy-sen-o-jego-powstaniu-kiedys-sie-zisci/ „Istnieje jednak alternatywne rozwiązanie. Dużo łatwiej, taniej i w krótszym czasie można wybudować odkryty basen… Czytaj więcej »

Konowal
Konowal
1 rok temu
Reply to  GodzinaF

Nie chcesz nie czytaj