Miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę ulicy Świerczewo

Samorząd miejski ogłosił przetarg na rozbudowę ulicy Świerczewo w Przasnyszu. Na remont miasto pozyskało dofinansowanie z programu Polski Ład.

 

Pod koniec października ogłoszono wyniki naboru wniosków w ramach rządowego programu Polski Ład. Samorząd Przasnysza otrzymał dofinansowanie w kwocie 3,3 mln złotych na realizację projektu pod nazwą „Poprawa bezpieczeństwa podstawowego układu komunikacyjnego w Przasnyszu poprzez rozbudowę ul. Świerczewo”. Właśnie ogłoszono przetarg. Termin składnia ofert upłynie 11 lutego.

– Przebudowa ulicy Świerczewo, to jedna z ważniejszych inwestycji, które zaplanowaliśmy na 2022 r. Ulica obsługuje intensywną zabudowę i zlokalizowane przy niej instytucje użyteczności publicznej, czyli przychodnie, przedszkole, żłobek, DPS. Bezpośrednio łączy drogę krajową  nr 57 przez odcinek ul. Ogrodowej z drogą wojewódzką nr 617 – mówił nam niedawno Łukasz Machałowski, zastępca burmistrza Przasnysza.

 

Przebudowany odcinek drogi będzie wynosił prawie 800 metrów i zakłada budowę siedmiometrowej jezdni asfaltowej, zatok postojowych i zjazdów, przebudowę skrzyżowań i kolidujących urządzeń energetycznych, a także obustronny, dwumetrowy chodnik, przejścia dla pieszych z azylami i jedno wyniesione, doświetlenie skrzyżowań. Dodatkowo zostaną doświetlone przejścia dla pieszych, rozbudowane oświetlenie uliczne i kanalizacja deszczowa, która od lat jest w bardzo kiepskim stanie.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
xne
xne
1 rok temu

To bardzo ważna inwestycja , oby tylko pieniądze były. Brawo Burmistrz.

Jamal
Jamal
1 rok temu
Reply to  xne

maków z polskiego ładu buduje obdwodnicę, a my świerczewo

Last edited 1 rok temu by Jamal
Paweł
Paweł
1 rok temu
Reply to  Jamal

Co ty bredzisz? Z polskiego „wału” to można co najwyżej chodnik zrobić a nie obwodnicę. Maków buduje ale ze środków od Marszałka województwa, a nie od rządu.

Anna
Anna
1 rok temu

Piszę się o ul Świerczewo a co dalej z ul Zawodzie . Czy to już zapomniane .

Ja
Ja
1 rok temu
Reply to  Anna

Przecież kobieto przetarg był i był rozstrzygnięty co ty nie czytasz……? Nie interesujesz sie

imie
imie
1 rok temu

oby tylko nie schrzanili tak jak np Rolniczej, na tej ulicy auto kołysze sie na boki jak łodka na jeziorze, a studzienki wszystkie zapadnięte. ale urzędnicy zadowoleni, nic nie robią, roboty odebrane, nie swoja kasa zapłacona.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  imie

Ktoś to odebrał…

Konowal
Konowal
1 rok temu

Trza było załatać i byłoby dobrze za parę groszy.

Ale kto bogatemu zabroni, zastanawiam dla kogo ta ulica? Do przychodni?

kalarepa
kalarepa
1 rok temu
Reply to  Konowal

to jest baranie wazniejsza ulica w miescie