Miasto Ciechanów wybuduje nowe przedszkole.

– Wiosną rozpoczniemy budowę nowoczesnego, energooszczędnego Miejskiego Przedszkola – ogłosił dziś prezydent miasta Krzysztof Kosiński. – Budynek powstanie przy ul. Szwanke. Spośród obecnie funkcjonujących najmłodsze miejskie przedszkole ma 32 lata. Będzie więc to pierwsza od bardzo dawna inwestycja w obiekt tego typu w Ciechanowie.

 

Miasto już ogłosiło przetarg i szuka wykonawcy. Złożyło też wniosek o pozyskanie środków zewnętrznych. Budowa ma rozpocząć się wiosną 2021 roku i potrwa około 12 miesięcy.

Działka, na której stanie przedszkole ma blisko 5 tys. m2 powierzchni. Jednokondygnacyjny budynek będzie miał prawie 1000 m2 powierzchni użytkowej.

 

Oddziały przedszkolne o powierzchni ok. 60 m2 z oddzielnymi węzłami sanitarnymi i magazynami podręcznymi będą zlokalizowane za obszerną strefą wejściową z sekcją poczekalni dla rodziców, powiązaną komunikacyjnie z korytarzem wewnętrznym oraz szatnią dla dzieci. W budynku znajdą się też pomieszczenia dla opiekunów, gabinety specjalistów oraz pomieszczenie związane z zapleczem kuchennym (z oddzielnym wejściem). Obiekt o kształcie zbliżonym do prostokąta z zewnątrz ozdobią m.in. perforacje elewacyjne. Ponadto powstać ma droga dojazdowa do obiektu. Istniejąca ulica K. Szwanke w ramach realizacji zadania poddana będzie częściowej przebudowie w celu wykonania nowego połączenia komunikacyjnego z nowoprojektowaną drogą.

 

ren


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gabrysia
Gabrysia
6 miesięcy temu

Przydałby się w Przasnyszu taki Kosiński. Zazdrościmy miastu Ciechanów.