Miasteczko ruchu drogowego w Przasnyszu wyremontowane

Po 14 latach udało się wyremontować przasnyskie miasteczko ruchu drogowego. Na ten cel miasto pozyskało środki od firmy PZU.

 

Miasteczko rowerowe w Przasnyszu powstało w 2010 roku. Inwestycja była efektem rozstrzygniętego rok wcześniej rządowego programu „Razem Bezpieczniej”, w którym przasnyski projekt uzyskał 1. miejsce i dofinansowanie w kwocie 50 tys. zł.

Od 14 lat jest miejscem edukacji drogowej najmłodszych mieszkańców miasta. Wraz z upływem czasu zniszczeniu uległa nie tylko nawierzchnia z kostki brukowej, ale także sygnalizacja świetlna zasilana solarnie. Dzięki firmie PZU wreszcie udało się je wyremontować. Na ten cel miasta Przasnysz pozyskało odpowiednie środki.

– W ramach dofinansowania ze środków PZU zostały zakupione nowe sygnalizatory oraz zbudowane przyłącze kablowe zapewniające im stałe zasilenie. Dodatkowo uzupełniona została zniszczona kostka brukowa w miejscach montażu sygnalizatorów i na odcinkach wyeksploatowanych – informuje samorząd miejski.

Obiekt znów będzie mógł w pełni służyć dzieciom do nauki zasad ruchu drogowego.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pik
pik
1 miesiąc temu

Z dzieciakami udałem się na wyremontowane miasteczko i nic tu nie zgadza się z opisem. Instalacja świetlna jak nie działała, tak nie działa. Zapadliska w kostce jak były tak są. Czy urzędnicy ktorzy to odebrali byli na tym placu, czy robili to na telefon ?

Kropa
Kropa
1 miesiąc temu
Reply to  pik

Zgadza się. W sumie nic się nie zmieniło, po za tym, że są nowe oprawy sygnalizacji świetlnej. Jak nie działało tak nie działa, jak były dziury tak są dziury…