Miał dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Wpadł, bo przekroczył prędkość

Policjanci z ciechanowskiej grupy SPEED zatrzymali mieszkańca powiatu przasnyskiego, który po raz kolejny złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W poniedziałek, 28 lutego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie w miejscowości Wola Wierzbowska zatrzymali 39 – letniego mieszkańca powiatu przasnyskiego, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 22km/h.

– Mieszkaniec powiatu przasnyskiego w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, gdyż posiada dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje mł. asp. Magda Zarembska.

 

Policja przypomina, że zakaz prowadzenia pojazdów jest środkiem karnym.

– Sąd orzeka go wobec osób, które złamały prawo w zakresie bezpieczeństwa komunikacyjnego czyli m.in. za spowodowanie wypadku drogowego, kierowanie w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Zakaz otrzymuje więc ta osoba, która bardzo poważnie zawiodła jako kierowca oraz naraziła bezpieczeństwo swoje i innych. Gdy sprawca przestępstwa lub wykroczenia narusza ten zakaz popełnia przestępstwo z art. 244 kodeksu karnego – dodaje Zarembska.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
1 rok temu

No i w najgorszym przypadku darmozjad będzie żył przez 5 lat z naszych podatków w więzieniu. Jakby musial zarobić na swoje utrzymanie to popieram a tak to bez sensu taka kara.

Zenek
Zenek
1 rok temu

Tylko dwa? Jakiś nowicjusz.

Antoni
Antoni
1 rok temu

no faktycznie widać jak kierowcy boją się tych sądowych zakazów…