Miał blisko 1 promil alkoholu i brak uprawnień do kierowania. Odpowie przed sądem

Policjanci z Posterunku Policji w Krasnosielcu zatrzymali do kontroli nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna kierował oplem, mając w swoim organizmie blisko 1 promil alkoholu. Nie miał też uprawnień do kierowania. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 

– 2 czerwca policjanci zatrzymali w miejscowości Płoniawy – Bramura mężczyznę, który kierował samochodem osobowym, będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało blisko 1 promil alkoholu w jego organizmie. 21-latek nie posiadał również prawa jazdy – informuje podkom. Monika Winnik, oficer prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

21 – latkowi za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie on również za jazdę bez uprawnień.

 

– Pamiętajmy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień, kierowcy grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 zł. Maksymalna kara finansowa może wynieść 30 tys. zł. Dodatkowo kierujący naraża się na zakaz prowadzenia pojazdów, który zostanie orzeczony w tego typu sprawie – dodaje rzeczniczka.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments