Mężczyzna chciał skoczyć z wiaduktu. Uratował go policjant

Policjant z CBŚP w czasie wolnym od służby, uratował mężczyznę, który stał na wiadukcie za barierką zabezpieczającą. Mogło dojść do tragedii.

 

W niedzielę, 9 czerwca policjant, który na co dzień pracuje w Centralnym Biurze Śledczym Policji, w czasie wolnym od służby, podróżując trasą S7, zauważył mężczyznę, który stał na wiadukcie za barierką zabezpieczającą.

– Wokół odbywał się normalny ruch pojazdów. Policjant zadziałał instynktownie. O całym incydencie funkcjonariusz powiadomił dyspozytora numeru alarmowego. Następnie zatrzymał swój samochód i podbiegł do mężczyzny. Błyskawicznie chwycił go i wciągnął za barierki. Funkcjonariusz przekazał mężczyznę skierowanym na miejsce policjantom – informuje asp. Magda Zarembska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Uratowany mężczyzna trafił pod opiekę lekarską. Policja apeluje o nielekceważenie sygnałów, które mogą świadczyć o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową.

– Twój telefon może uratować czyjeś życie! Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. W takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas – dodaje rzeczniczka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments