Metka łososiowa z powiatu mławskiego wycofywana ze sprzedaży. Wykryto obecność groźnej bakterii

Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne, które dotyczy obecności bakterii Listeria monocytogenes w jednej partii produktu pn. Metka łososiowa produkowanej przez Zakład Mięsny Peklimar 2 Sp. z o.o., Zakład Produkcyjny w Uniszkach Cegielni.

 

Listerioza to bakteria, która jest wydalana z kałem zakażonych zwierząt. Zatrucia pokarmowe przez nią wywoływane są rejestrowane na całym świecie. Do zakażenia dochodzi w bezpośrednim kontakcie z wydalinami i wydzielinami zakażonego zwierzęcia lub poprzez spożycie skażonej żywności. Prowadzi do wielu chorób, a u kobiet w ciąży może doprowadzić do obumarcia płodu i poronień lub też wrodzonej listeriozy u noworodka. W przypadku osób starszych i z obniżoną odpornością może dojść do zapalenia opon mózgowych, mózgu, a nawet sepsy.

 

Inspekcja Sanitarna w wyniku działań stwierdziła obecność bakterii w określonej partii metki łososiowej. Zakład Mięsny Peklimar 2 Sp. z o.o. w Uniszkach Cegielni, w powiecie mławskim powiadomił o niej wszystkich odbiorców i rozpoczął proces wycofywania produktu z rynku.

 

Szczegóły dotyczące produktu:

Produkt: Metka łososiowa Kiełbasa Surowa Metka (opakowanie MAP o średniej wadze ok. 1,4 kg)

Numer partii: 1F828092828

Termin przydatności do spożycia: 20.10.2022

Producent: Zakład Mięsny Peklimar 2 Sp. z o.o., Zakład Produkcyjny w Uniszkach Cegielni, 06-500 Mława, Uniszki Cegielnia 16A, weterynaryjny numer identyfikacyjny 14130301

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments