Media Expert zmienił siedzibę. Co dalej z budynkiem na osiedlu Orlika?

W piątek otwarto w Przasnyszu Park Targowa. W nowym miejscu swoją siedzibę znalazł m.in. sklep Media Expert, który przez wiele lat znajdował się w budynku na Osiedlu Orlika. Co dalej z lokalem? Czy są chętni do prowadzenia w nim działalności?

 

W piątek, 17 listopada otwarto Park Targowa. W nowo otwartych lokalach pojawiły się zarówno sklepy, które do tej pory nie miały siedziby w Przasnyszu, jak również takie, które postanowiły zmienić lokalizację.

Wśród tych drugich znalazł się m.in. Media Expert, który przez lata, swoją siedzibę miał na Osiedlu Orlika. Lokal, który zajmował sklep, należy do Spółdzielni Mieszkaniowej.

O dalszym losie budynku rozmawiają mieszkańcy. Jak twierdzą niektórzy, w budynku ma powstać nowy sklep, inni przekazują zaś, że ten miałby zostać rozebrany.  I choć budynek faktycznie, czasy świetności ma za sobą, to biorąc pod uwagę, że znajduje się w samym centrum handlowym osiedla Orlika, niekorzystnym byłoby, gdyby miał stać pusty.

Zapytaliśmy prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej, Waldemara Wilkowskiego, co dalej z lokalem? Czy spółdzielnia ma plany na jego wykorzystanie, a może są już jacyś chętni do prowadzenia w nim działalności gospodarczej?

W odpowiedzi usłyszeliśmy, że spółdzielnia na pewno nie ma w planach rozbiórki budynku. Umowa zaś z Media Expertem obowiązuje jeszcze do końca lutego 2024 roku.

– Niedługo na pewno będziemy ogłaszać przetarg na wynajem lokalu – mówi nasz rozmówca. Dodaje, że pojawiają się już osoby zainteresowane prowadzeniem działalności w tym miejscu.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Twoja Stara
Twoja Stara
11 dni temu

RTV AGD pewnie się przeniesie na orlika;)

Anka
Anka
11 dni temu
Reply to  Twoja Stara

Burmistrzu to miasto upada… Nie jesteś aktywny tak jak zapowiadałeś. Gdzie inwestorzy których miałeś sprowadzać rzekomo? Gdzie MDK ? Ile czasu czekamy? Miały być livechaty to byśmy mogli przez te pięć lat cię pytać i mobilizować a nic z zapowiedzi nie zostało… Przez 5 lat nawet nie skończony MDK gdy inne samorządy corocznie takie inwestycje robią. Udały się tylko piosenki i kolorowanki z Twoją podobizną… Żal

Mirek
Mirek
11 dni temu

Lokal dla bezdomnych

Nie ma takich potrzeb
Nie ma takich potrzeb
11 dni temu
Reply to  Mirek

Bezdomnym trzeba dać pracę

mieszkaniec
mieszkaniec
11 dni temu

a może lepiej by było sprzedać i pobudować blok 🙂 bo jak ma powstać kolejne dino, biedronka lub inny idiotyczny sklep to chociaż by powstały dodatkowe mieszkania

Nie ma takich potrzeb
Nie ma takich potrzeb
11 dni temu
Reply to  mieszkaniec

Dla kogo te mieszkania gdy miasto się wyludnia?

Zdzich
Zdzich
10 dni temu

oj tam, zaraz nas zaludnia bracia ze wschodu oraz inni starsi z okolic jeziora Nazaret. kupujat bo zaraz będzie po 9999metr jak pod Warszawką.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
10 dni temu

Miasto się wyludnia? a każdy nowo powstały blok wyprzedaje się w 99% 😉 więc chyba nie jest tak źle 😉

rob
rob
11 dni temu

Przenieść się z centrum na obrzeża miasta , genialna strategia . Coś jak pisowskie CPK .

Byk
Byk
11 dni temu
Reply to  rob

Za dużo TVN oglądasz. CPK to szansa na rozwój Polski ale jak widać wspomniany tefałen ci mózg wyprał

Roman Kowalczyk
Roman Kowalczyk
11 dni temu
Reply to  Byk

Odezwał się ten ze ,,swoim” mózgiem .

Bull
Bull
11 dni temu
Reply to  Byk

Telewizja zrobiła z was skończonych idiotów, lepiej zacznijcie czytać książki

Mieszkaniec
Mieszkaniec
10 dni temu
Reply to  Byk

Byku – jakby Ci pan H. i spółka kazali pakować graty i wypadać z domu w którym mieszkasz z dziada pradziada to byś inaczej śpiewał 🙂 CPK potrzebne jak ochrona na Żoliborzu 😂

Szamboczuły
Szamboczuły
10 dni temu

Pisząc te wszystkie komentarze dajecie państwo pożywkę dla nierobów co teraz cisną beke siedząc sobię w miejskich spółkach i śmiejących wam się prosto w twarz. Pozdro dla kumatych. Jbc biedę.

Wsiowy
Wsiowy
10 dni temu

Nie bardzo widzę tłumów chętnych na kilka pustych lokali w Stokrotce. Może samorząd powinien wynająć część hali na bazar pod dachem i sklep społeczny?
A może by zrobić mini Tropical Islands?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
10 dni temu
Reply to  Wsiowy

Żeby cokolwiek w tym mieście zrobić to musi być inwestor – miasta nie stać na takie inwestycje — jakie musiał ponosić koszta Media export skoro bardziej opłaciło mu się przenieść na Targową … tego RYNKU sprzed też za darmo nikt nie wpuści do budynku więc .. będzie stał i straszył 🙂 chyba że odtworzą MARCINA albo GOŚKĘ 🙂 i będzie dawny SAM jako muzeum PRL 😂😂

Wsiowy
Wsiowy
10 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Myślę, że ME został zwiedziony obietnicami wielkiej ilości klientów. Zapewne były znacznie korzystniejsze możliwości lokalizacji przy Kolejowej czy Królewieckiej. Tam to donikąd i po nic jeszcze po zrujnowanej drodze. Jednak w Ciechanowie przy głównej trasie i 500 metrów od dużego osiedla to jest inna historia. Rodzaj zabudowy w formie ze wspólnym hallem też bardziej przyciąga bo 20 metrów i jest się w kolejnym sklepie bez kluczenia w deszczu i błocie między autami. Spożywczych skansenów prl mamy jeszcze dużo. Może jakiś prawdziwy dyskont z niskimi cenami i sprzedażą prosto z palet się skusi?

Mieszkanka
Mieszkanka
10 dni temu
Reply to  Wsiowy

A jak mają znaleźć się chętni skoro wynajem to koszt rzędu kilku tysięcy złotych, a gdzie koszt utrzymania pracownika, składki? Będzie stało jeszcze więcej pustych lokali 🙂

Wsiowy
Wsiowy
10 dni temu
Reply to  Mieszkanka

Można by super kebabowy spot zrobić. Wszystkie 50 kebabów z miasta pod jeden dach.

Artur
Artur
8 dni temu
Reply to  Wsiowy

Bazar warzywny pod dachem, super pomysł, nawet ogrzewać nie trzeba bo i tak lepiej jak na zewnątrz, a plac zamienić na parking

Mieszkanka
Mieszkanka
8 dni temu

A może czas zająć się zarządem spółdzielni, który w ciągu roku wysyła pisma po kilka razy z podwyżkami?