
Meble o wzmocnionych elementach konstrukcyjnych – świadomy wybór klientów
Krzesła, stoły, szafy, komody. Tapicerowane, z drewna litego, z materiałów drewnopochodnych, z metalu. Standardowe lub robione pod wymiar. Meble, w rozmaitej konfiguracji i wydaniu to niezbędne wyposażenie każdego domu i mieszkania. Spełniają wiele funkcji i wybierane są wedle różnych kryteriów.
Najczęściej, cechami które decydują o wyborze danego mebla to funkcjonalność i estetyka. Mogą być przeznaczone do pracy, wypoczynku czy też pełnić inne, specjalistyczne funkcje jak np. przeznaczenie rehabilitacyjne. Z pojęciem estetyki w meblach wiążę się kolorystyka tkanin, wybarwień ale również szczegóły wykończenia które nadają meblom cech lekkości, solidności, ewentualnie wiążą go z konkretną epoką.
Ale czy w gąszczu opcji jakie mamy w chwili obecnej do wyboru, nabywcy mebli biorą pod uwagę właściwości techniczne mebla, sposób jego produkcji? Jak zaznacza właściciel firmy ELDAR z Przasnysza, rodzinnej firmy produkującej meble od ponad 30 lat, rozwiązania techniczne, wzmocnienia konstrukcji mebli i zastosowanie ekologicznych materiałów musi iść równolegle z rozwojem designu danego produktu. Są to elementy niewidoczne na pierwszy rzut oka, jednak niezmiernie ważne i decydujące o wygodzie i trwałości danego mebla. Potwierdza, iż drobne zmiany i innowacje wprowadzane są do konstrukcji wyrobów i produkcji na bieżąco – wynika to z doświadczenia jakie zdobywa zakład każdego roku. Krok milowy w rozwoju firmy ELDAR umożliwia realizacja projektu „Wdrożenie mebli o wzmocnionych elementach konstrukcyjnych” który to jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej III „ Rozwój potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości”, Działania 3.3 „Innowacje w MŚP” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020, zostanie ukończone do dnia 31 grudnia 2023 r.
Realizacja, wdrożenie produkcyjne projektu niesie za sobą w przedsiębiorstwie szereg usprawnień. Z pewnością, wprowadzenie technologii CNC pozwala na precyzyjną i powtarzalną produkcję bardziej złożonych wyrobów, w pełnej zgodności z dokumentacją techniczną. Proces czasowy projekt – produkcja dzięki używanemu oprogramowaniu jest skrócony do minimum. Następuje automatyczny dobór narzędzi obróbczych oraz obróbek. Projekt mebli o wzmocnionych elementach konstrukcyjnych to również optymalizacja zużycia podstawowych materiałów używanych do produkcji : drewna litego i materiałów drewnopochodnych, w tym płyt MDF i płyt wiórowych. Każda, nawet najbardziej doskonała technologia wymaga dobrze zorganizowanej zakładowej kontroli jakości. W Eldar będzie to możliwe dzięki kompletnemu procesowi technologicznemu zamkniętemu w zakładzie, bez potrzeby korzystania z kooperatnów. Jest to szczególnie ważne w newralgicznych procesach obróbczych, takich jak suszenie drewna litego i dalsze utrzymywanie wilgotności tegoż materiału w odpowiednim reżimie. Brak logistyki międzyoperacyjnej poza zakład ogranicza możliwość wystąpienia dodatkowych błędów czy uszkodzeń poza zakład. Jakość będzie weryfikowana od momentu dostawy materiałów produkcyjnych do magazynu, gdzie nastąpi przyjęcie jakościowe i ilościowe. Wielokrotna kontrola międzyoperacyjna, z selekcją elementów do naprawy lub złomowania wykluczy ewentualne wady powstałe w trakcie produkcji. Finalnie kontrola wyrobu gotowego i pakowania wyrobu.
Wdrożenie projektu daje alternatywę klientom którzy poszukują niekonwencjonalnego, solidnego i indywidualnego mebla. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z możliwościami produkcyjnymi i do składania zapytań ofertowych.
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.