Mazowsze zrywa współpracę z obwodami rosyjskimi

Mazowsze rozpoczęło procedurę zerwania współpracy z dwoma obwodami Federacji Rosyjskiej – moskiewskim i smoleńskim. – Nie widzimy możliwości dalszej współpracy – oceniają członkowie zarządu województwa. Mazowsze planuje także kolejne wsparcie dla Ukrainy. Trwają właśnie obrady zarządu województwa w tej sprawie.

 

Dziś odbywa się specjalne posiedzenie zarządu województwa mazowieckiego poświęcone wsparciu Uchodźców i mieszkańców walczącej Ukrainy. Pierwszym punktem spotkania jest współpraca międzyregionalna.

Jak zauważa wicemarszałek Wiesław Raboszuk  w obliczu inwazji rosyjskiej na sąsiednią Ukrainę uznaliśmy, że współpraca z obwodami rosyjskimi nie może być kontynuowana.

 

– W ten sposób sprzeciwiamy się polityce prowadzonej przez Federację Rosyjską, która dokonała nieusprawiedliwionej agresji na sąsiedni kraj. Giną niewinni ludzie, w tym małe dzieci. Dochodzi do coraz większej liczby ostrzałów zabudowań cywilnych, osiedli, szkół, przedszkoli, a nawet szpitali. To niewyobrażalna tragedia. Dlatego jako zarząd województwa mazowieckiego podjęliśmy decyzję o zerwaniu współpracy z obwodami moskiewskim i smoleńskim. I taki właśnie wniosek zarekomendujemy sejmikowi.

Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą radni województwa podczas najbliższej sesji sejmiku.

Porozumienie o współpracy z obwodem moskiewskim władze samorządu województwa podpisały w 2004 r., a z obwodem smoleńskim w 2003 r.

 

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia
Kasia
7 miesięcy temu

Rezygnujmy że współpracy z Rosją a ciekawe skąd weźmiemy tanią ropę i gaz. Zapewne od Amerykanów. Gratuluje rządzącym którzy na pierwszym miejscu powinni dbać o naszych obywateli A bezmyślnie wciągają nas w nie nasza wojnę.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
7 miesięcy temu
Reply to  Kasia

Nie naszą wojnę? Myślisz, że jak oddamy Putlerowi Ukrainę, to on nie pójdzie dalej? Naprawdę jesteś tak naiwna? To cyniczny psychopata. Widzisz sama, do czego jestes zdolna.

Ja tam mogę płacić za ropę i gaz więcej. A ruscy niech sobie te paliwa wsadzą w buty. Skończy się kasa z ropy to wrócą do czasów onuc i słoniny. I bardzo dobrze. Popierają psychopatę, to teraz mają.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
7 miesięcy temu
Reply to  Kasia

Miało być „do czego jest zdolny” oczywiście. Autokorekta wiedziała lepiej, co chcialem napisać 😉

Kefas
Kefas
7 miesięcy temu
Reply to  Kasia

Gdzie ta tania ropa i gaz? Mam gdzieś bandytów i nie zamierzam niczego od nich kupować. Putin nie spadł z nieba, a ruskie, gdyby mniej pili, to by się go pozbyli i żyli jak ludzie. Na zło nie można przymknąć oczu, bez względu na cenę.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
7 miesięcy temu
Reply to  Kefas

👍