Mazowsze przeznaczy milion złotych dla działkowców

Wymiana oświetlenia, naprawa ogrodzeń oraz zakup sprzętu ogrodniczego – to inwestycje, które już niebawem zostaną zrealizowane na terenie mazowieckich ogródków działkowych w ramach programu MIAD 2021. Samorząd województwa mazowieckiego na ten cel przeznaczył 1 mln zł. Nabór wniosków trwa do 30 kwietnia br.

 

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Działkowców (MIAD) to program wsparcia samorządu województwa mazowieckiego. Ma pomóc działkowcom w realizacji ważnych dla nich inwestycji w ogródkach działkowych. Program cieszy się coraz większym zainteresowaniem – zaznacza członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Działkowcy są bardzo aktywni. Chętnie przez swoje samorządy sięgają po wsparcie na projekty, które bez dofinansowania nie udałoby się zrealizować – dodaje członek zarządu województwa mazowieckiego.

 

Do 40 proc. dofinansowania

Działkowcy mogą liczyć nawet na 40 proc. dofinansowania do kosztów swojej inwestycji. Maksymalna kwota wsparcia dla jednego projektu to 10 tys. zł. Wnioski do programu mogą składać jednostki samorządu terytorialnego z województwa mazowieckiego. Podmioty mogą złożyć maksymalnie po jednym wniosku na każdy ROD znajdujący się na ich terenie.

W ubiegłym roku w ramach programu dofinansowano 78 projektów. Ponad 600 tys. zł przeznaczono m.in. na remont świetlic, instalację monitoringu, wymianę ogrodzeń oraz modernizację budynków administracji ogródków działkowych.

Rodzinne Ogrody Działkowe zachęcają do wypoczynku na świeżym powietrzu – zauważa członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

W czasie pandemii ROD-y okazały się wytchnieniem dla tysięcy mieszkańców Mazowsza. Warto wspierać te miejsca, bo tam odpoczywają nasi rodzice i dziadkowie. Zachęcam do zgłaszania pomysłów na kolejne inwestycje.

 


 

Źródło mazovia
Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dorota
Dorota
1 rok temu

Szkoda że nasi radni tak nie myślą. I dla nas dotacji brak 🤯

Adam
Adam
1 rok temu

Czemu służy ta informacja skoro i tak z niej nie skorzystamy. Kiepsko się zaczyna dziać.