„Mazowsze dla działkowców 2023” – prawie 85 tys. zł dla Miasta Przasnysz

We wtorek, 25 kwietnia podczas obrad rady sejmiku województwa mazowieckiego podjęto jednogłośnie uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej na realizację zadań w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców ” – „Mazowsze dla działkowców 2023”.

 

– Inicjatywa ta ma na celu promowanie działań związanych z zaspakajaniem socjalnych, wypoczynkowych i rekreacyjnych potrzeb społeczeństwa, a zwłaszcza rodzin z dziećmi, emerytów, rencistów i niepełnosprawnych, poprzez kształtowanie warunków dla prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia, ochrony środowiska i przyrody, efektywnego wykorzystania potencjału obszarów zielonych oraz promowania działań wspierających tworzenie warunków dla rozwoju kapitału społecznego, a także integracji społecznej – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

 

Wśród beneficjentów znalazło się Miasto Przasnysz, które otrzymało prawie 85 tys. złotych:

  • ROD „Majowe 1” – Budowa ogrodzenia zewnętrznego Ogrodu Działkowego „Majowe 1” w Przasnyszu – 18 tys. zł
  • ROD „Majowe 2” – Rozbudowa infrastruktury energetycznej na ROD „Majowe II” w Przasnyszu – 20 tys. zł
  • ROD „Wiosna” – Budowa parkingu oraz wymiana bramy wjazdowej ROD „Wiosna” w Przasnyszu – 20 tys. zł
  • ROD „Stokrotka” – Poprawa infrastruktury ogrodowej ROD „Stokrotka” w Przasnyszu – 8 tys. zł
  • ROD „Eden”  – Budowa wiaty rekreacyjnej w Ogrodzie Działkowym Eden w Przasnyszu – 18 800 zł.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tolek
Tolek
1 rok temu

Ha ha ha przed wyborami ,wszystkim się chwalą

nie
nie
1 rok temu

Wielbark : „W Wielbarku (powiat szczycieński) oficjalnie otworzono dziś (27 kwietnia) nową farmę fotowoltaiczną. Jej budowa trwała trzy lata i pochłonęła 200 mln zł. Pozyskana dzięki farmie energia zasili 35 tys. gospodarstw.” Szymany Nowa strefa gospodarcza pod Szczytnem „Potężna inwestycja szykuje się przy lotnisku w Szymanach. Jeśli się powiedzie, to jest ogromna szansa na wielkie przyspieszenie gospodarcze w naszym powiecie. Właśnie otwarto przetarg na zagospodarowanie niemal 100 hektarowej działki pod inwestycje. Infrastrukturę chcą tam wybudować dwie firmy Strabag i Unibep. Ceny? Zwalają z nóg. Na teren już czeka krakowska firma Consultronix S.A, która jako pierwsza zakupiła działkę inwestycyjną w tej… Czytaj więcej »

Stefan
Stefan
1 rok temu

Zapewne zasługa Pana Sławka Cz.Facet nie przestaje zaskakiwać i dobrze, tak trzymać Panie Sławku.Elektorat się zrewanżuje z całą mocą.