„Mazowieckie Zapusty” z naszą reprezentacją

Trzy zespoły z terenu gminy Przasnysz: Bartniki, Bogate i Leszno uczestniczyły w XXXIV Przeglądzie Grup Przebierańców Zapustnych, organizowanym przez Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. Gospodarzem tegorocznego Przeglądu była gmina Sońsk. Przegląd odbył się w niedzielę, 15 lutego, w miejscowości Bądkowo.

Pierwsza część widowiska polegała na przejściu wszystkich grup w barwnym korowodzie przez wieś, a następnie odwiedzaniu gospodarzy. Po krótkich wizytach w domach i powrocie do szkoły, rozpoczęły się prezentacje zespołów na scenie.

W przeglądzie uczestniczyło łącznie aż 21 zespołów. Czteroosobowe jury złożone z pracowników Muzeum Szlachty Mazowieckiej, pod przewodnictwem dr Ireny Kotowicz-Borowej, wysoko oceniło poziom programów przygotowanych przez grupy przebierańców zapustnych. Wszystkie zespoły zostały nagrodzone za udział, a dodatkowo kilka z nich wyróżniono za przepiękne kostiumy i ogólny wyraz sceniczny. W gronie tak wyróżnionych grup znaleźli się także zapustnicy z Bartnik.Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments