Mazowiecki Komendant Wojewódzki wizytował jednostki OSP z terenu powiatu przasnyskiego

Mazowiecki Komendant Wojewódzki nadbryg. Jarosław Nowosielski odwiedził jednostki z Jednorożca, Chorzel i Krzynowłogi Małej.

 

Wizytacja odbyła się w piątek, 25 listopada.

– Podczas spotkania z druhami z jednostek OSP Mazowiecki Komendant Wojewódzki przedstawił informacje o projekcie ustawy o Ochotniczych Strażach Pożarnych wskazując, iż w jej znowelizowanej wersji uwzględniono uwagi i wnioski zgłaszane przez druhów, podczas organizowanych spotkań konsultacyjnych. Spotkanie było również okazją do zapoznania się z warunkami lokalowymi jednostek, stanem wyposażenia w sprzęt specjalistyczny oraz osobistą rozmową z druhami w celu poznania ich realnych potrzeb w czasie pełnienia tak zaszczytnej służby w jednostkach w OSP  – informuje oficer prasowy KP PSP Przasnysz, Piotr Kuligowski.

Na koniec spotkania, Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP przekazał prezesom jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych listy z życzeniami i podziękowaniami za służbę od sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Macieja Wąsika.

 

– Jednocześnie życzył strażakom oraz ich rodzinom zdrowia, pomyślności w realizacji zamierzonych celów w życiu prywatnym i służbowym oraz podziękował za zaangażowanie i profesjonalizm podczas akcji ratowniczo-gaśniczych – czytamy.

Podczas wizytacji Mazowieckiemu Komendantowi Wojewódzkiemu towarzyszyli: przedstawiciel komendanta głównego – Jacek Sokołowski, starosta Krzysztof Bieńkowski, wójt gminy Krzynowłoga Mała, Jerzy Humięcki, wójt gminy Jednorożec Krzysztof Iwulski oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu st.bryg Waldemar Białczak.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments