Mazowiecka Grupa SPEED. W ubiegłym tygodniu prawie tysiąc mandatów

Mundurowi stanowczo reagują na wszelkie przejawy agresji drogowej i nie stosują taryfy ulgowej wobec kierowców łamiących przepisy. A tych na naszych drogach wciąż nie brakuje.

 

– W minionym tygodniu policjanci z mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1080 wykroczeń, a 852 z nich dotyczyła przekroczeń dopuszczalnej prędkości, 5 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym – informuje Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.

Mundurowi nałożyli 950 mandatów karnych i skierowali 23 wnioski do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 8 praw jazdy oraz 44 dowody rejestracyjne. Grupa SPEED zatrzymała również 2 pijanych kierowców i 3 którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

 

O skuteczności działania grupy SPEED przekonał się kierujący pojazdem marki Chrysler, który w ubiegły piątek na terenie gminy Lelis przekroczył dopuszczalną prędkość. Jechał z prędkością 113 km/h, gdzie dopuszczalne było 50 km/h. Otrzymał mandat karny w wysokości 2000 zł, 10 punktów karnych i stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

 

ren

 

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
michał
michał
4 miesięcy temu

A kto nas ochroni przed agresją pisowskiej policji?

Bartek
Bartek
4 miesięcy temu
Reply to  michał

nas to znaczy kogo?? UBeków?? antypolaków donosicieli ??? kogo masz na myśli??