Mazowiecka Grupa SPEED: w kwietniu 4349 wykroczeń

Grupa SPEED patrolując drogi w województwie mazowieckim ukarała w minionym tygodniu kolejnych piratów drogowych przekraczających dozwoloną prędkość, czy popełniających inne groźne wykroczenia drogowe.

 

Działania grupy „SPEED” prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości.

– Nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestrator, czy laserowe mierniki prędkości to tylko kilka z wielu narzędzi, z których korzystają policjanci wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED. Każdego dnia nieustannie eliminują z ruchu kierujących, którzy poprzez swój styl jazdy zagrażają bezpieczeństwu na drodze – informuje Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.

W minionym miesiącu kwietniu policjanci z mazowieckiej grupy SPEED:

 

  • ujawnili 4349 wykroczeń drogowych , z czego 3595 to przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 29 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym.
  • nałożyli 3631 mandatów karnych,
  • skierowali 92 wnioski o ukaranie za wykroczenia drogowe,
  • zatrzymali 44 prawa jazdy
  • zatrzymali 150 dowodów rejestracyjnych,
  • ujawnili także 10 kierujących pod wpływem alkoholu,
  • ujawnili 10 kierujących, którzy prowadzili pojazd pomimo orzeczonego sądowego zakazu.

Policjanci z mazowieckiej grupy SPEED apelują o zachowanie rozwagi i rozsądku podczas jazdy samochodem.

– Należy pamiętać, że na drodze nie jesteśmy sami. Każda osoba znajdująca się na drodze jest jej pełnoprawnym uczestnikiem i ma prawo być na niej bezpieczna. Przestrzegając przepisów ruchu drogowego, dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych osób – dodają.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments