Mazowieccy terytorialsi zakończyli ćwiczenia na granicy z Białorusią

Wczoraj żołnierze 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej zakończyli trzydniowe ćwiczenia, mające na celu trening umiejętności i działań niezbędnych podczas wsparcia straży granicznej w rejonie granicy białoruskiej.

 

W ćwiczeniu wzięło udział łącznie około 280 żołnierzy 53. batalionu lekkiej piechoty z Siedlec, 54. batalionu z Zegrza oraz samodzielnych kompanii stacjonujących w Ciechanowie. Celem ćwiczenia było rozwijanie potencjału obronnego w pasie przygranicznym, ale również załagodzenie niepokojów społecznych związanych z nielegalnym przekraczaniem granicy przez obcokrajowców.

Ćwiczenie jednocześnie odbywało się w kilku lokalizacjach na terenie gminy Sarnaki w powiecie łosickim. Żołnierze głównie prowadzili działania taktyczne w ramach osłony, uszczelniania granicy państwa we współdziałaniu z innymi służbami. Organizowano posterunki obserwacyjne oraz patrole rozpoznawcze, patrole rzeczne oraz saperskie, przeszukiwano teren również z powietrza za pomocą bezzałogowych statków powietrznych. Areną ćwiczeń były Serpelice, Fronołów, Hołowczyce i Mierzwice.

Razem z mazowieckimi terytorialsami w ćwiczeniu udział wzięli również policjanci oraz Straż Ochrony Kolei.

 

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments