Maturzyści z przasnyskiego ZSP na warsztatach językowych

Maturzyści z przasnyskiego Zespołu Szkół Powiatowych wzięli udział w warsztatach językowych, które poprowadziły wolontariuszki z Europejskiego Korpusu Sprawiedliwości.

 

W dniach od 23 do 24 marca w Zespole Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu uczniowie klas maturalnych z liceum wzięli udział w warsztatach językowych. Poprowadziły je wolontariuszki z Europejskiego Korpusu Sprawiedliwości, które obecnie przebywają w Przasnyszu. Instytucją goszczącą wolontariuszy z różnych krajów europejskich jest Miejska Biblioteka Publiczna.

– Maria Tadevosyan z Armenii oraz Sina Strohschehn z Niemiec przybyły do ZSP w Przasnyszu na zaproszenie Magdaleny Morawskiej i Joanny Skowrońskiej w porozumieniu z Edytą Kaputjan. Poprowadziły zajęcia z języka angielskiego. Odbywające się lekcje miały na celu rozmowy w języku angielskim, co pozwoliło naszym maturzystom sprawdzić swoje umiejętności w zakresie mówienia przed maturalnym egzaminem ustnym – relacjonuje szkoła.

 

– Zajęcia przebiegały w bardzo miłej i spokojnej atmosferze. Zarówno goście, jak też i młodzież wynieśli z nich niezapomniane wrażenia. Dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu za pomoc w zorganizowaniu spotkania – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments