Maturzyści z Chorzel na Jasnej Górze

Uczniowie klas maturalnych z Zespołu Szkół Powiatowych w Chorzelach pod opieką ks. Wojciecha Porowskiego wzięli udział w I turze pielgrzymki maturzystów diecezji łomżyńskiej na Jasną Górę.

 

W miniony piątek, 21 października maturzyści z diecezji łomżyńskiej, w tym także uczniowie z Zespołu Szkół Powiatowych im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach wzięli udział w I turze pielgrzymki na Jasną Górę. Uczestniczyło w niej około 1300 młodych ludzi z 21 szkół, którzy w 2023 roku przystąpią do egzaminu dojrzałości.

– Mszy świętej w intencji maturzystów przewodniczył biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski. W pielgrzymce maturzystów uczestniczyli również uczniowie ZSP w Chorzelach pod duchowym przewodnictwem ks. Wojciecha Porowskiego – informuje szkoła.

 

W programie wycieczki znalazła się katecheza w bazylice, którą poprowadził ks. Marek Żmijewski, Droga Krzyżowa na wałach oraz celebracja Sakramentu Pokuty i Pojednania.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
1 miesiąc temu

Oj, jacyś dojrzali Ci maturzyści.

Chorzelak
Chorzelak
27 dni temu

Kiedyś jak pojechali nasi do jasnej góry to rozjeb…Ali pół miasta to były wyczyn no ale i ekipa doborowa .roczniki lat 80 wiedzą o co choooo.hahaga

Chorzelak
Chorzelak
27 dni temu

Dziewuchy klękają jak po mateuszu