Matura 2021. Dziś język polski

Egzaminy maturalne rozpoczęły się dziś o godzinie 9.00. Na początek tradycyjnie maturzyści muszą zmierzyć się z językiem polskim na poziomie podstawowym. Egzamin potrwa 170 minut.

 

W tym roku maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych egzaminów pisemnych: z języka polskiego, z matematyki i z języka obcego na poziomie podstawowym. Przystąpienie do egzaminów na poziomie rozszerzonym w tym roku nie jest obowiązkowe ( do tej pory trzeba było przystąpić do egzaminu z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego).

Chętni mogą jednak niezmiennie napisać sprawdziany z maksymalnie sześciu takich przedmiotów. Maturzyści nie muszą także, podobnie jak w roku ubiegłym,  przystępować do dwóch – obowiązkowych w poprzednich latach – egzaminów ustnych: z języka polskiego i z języka obcego. Sprawdziany te przeprowadzane zostaną wyłącznie dla tych zdających, którzy muszą przedstawić wynik takiego egzaminu w procesie rekrutacji na uczelnię zagraniczną.

 

Jutro maturzyści zasiądą do sprawdzianu z matematyki na poziomie podstawowym, zaś 6 maja – z języka angielskiego, również na poziomie podstawowym.

W związku z pandemią koronawirusa egzaminy maturalne przeprowadzane będą w reżimie sanitarnym: zasady zbliżone są do tych, które obowiązywały w marcu podczas sprawdzianów próbnych i w czasie ubiegłorocznych matur.

Abiturienci, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie mogą przystąpić do egzaminów w sesji majowej, będą mogli przystąpić do nich w sesji dodatkowej w czerwcu: wyznaczono ją w dniach 1-16 czerwca.

 

ren


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments