Matka trójki dzieci potrzebuje pomocy. Sama nie jest w stanie wyremontować domu, którego dach i podłogi są w opłakanym stanie

Katarzyna Makos pochodzi z Chmielewa Wielkiego (gmina Krzynowłoga Mała). Jest mamą trójki dzieci: 12-letniej Julii, 9-letniej Patrycji i 6-letniego Marcina. Jej maż zmarł. Rodzina potrzebuje pomocy.

 

– Kiedy dwa lata temu mój mąż zginął w tragicznych okolicznościach nasze życie bardzo się zmieniło. Zostałam sama z trójką małych dzieci, dla których musiałam znaleźć siłę, żeby dalej żyć – opowiada Kasia.

Największym problemem rodziny jest dom z pokrytym eternitem, przeciekającym dachem i drewniana zapadająca się podłoga oraz dwa niedomykające się okna.

– Ze względu na trójkę dzieci nie jestem w stanie podjąć na stałe pracy. Głównym żywicielem rodziny był mój mąż. Nawet jeśli podejmę się pracy, a na pewno tak się stanie (chociaż dodatkową trudnością jest dojazd, gdyż nie posiadam prawa jazdy) – to i tak nie jestem w stanie sama zarobić na remont jakiego wymaga budynek – dodaje pani Katarzyna.

Kobieta prosi o pomoc i wsparcie ludzi o dobrych sercach.

– Nie dla mnie, ale przede wszystkim dla moich dzieci. Tragedia jaka nas spotkała odcisnęła piętno przede wszystkim na nich i bardzo chciałabym dać im lepsze warunki do rozwijania się i życia. Dom mimo stanu jest naszą opoką, naszym miejscem i pragnę dla dzieci i dla siebie, abyśmy mogli budować w nim nową przyszłość – dodaje.

Stowarzyszenie Arena Dobra podjęło się pomocy przy zbiórce. Już niedługo ruszą licytacje. Na remont domu potrzeba 50 tys. złotych.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
MMB
MMB
4 dni temu

Jest to gmina krzynowloga mała ,więc radni powinni oddać swoją miesięczną dietę i pomóc dzieciakom, darmową kasę można przeznaczyć na szczytny cel

Dobry pomysł
Dobry pomysł
4 dni temu
Reply to  MMB

Starosta mógłby się też dorzucić, jest chyba z tej gminy

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 dni temu
Reply to  MMB

A może lepiej niech pomoże ten co chce i może. Po co na kimś cokolwiek wymuszać?

Ala
Ala
4 dni temu

Sprawując takie funkcje człowiek powinien czuć w obowiązku pomaganie ale nie w tej radzie Dwie może trzy osoby chętne do pomagania reszta dużo i tylko dla siebie

MMB
MMB
4 dni temu
Reply to  Ala

Ta funkcja powinna być nie dla pieniędzy, ale jak widać tak nie jest w czasie pracy wyjeżdża się na sesje i pieniążki są podwójnie, można to sprawdzić, wszyscy to wiedzą

Gosia
Gosia
4 dni temu
Reply to  Ala

Też znam taką, która dużo mówi, obiecuje ale jak pomóc to odwraca się i nie słyszy

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 dni temu
Reply to  Ala

A Ty ile dorzuciłaś do zbiórki? No słucham.

GdzieiNzynierowie
GdzieiNzynierowie
2 dni temu

slynna polska Sciepa=zrzuta nie jest learstwem na nieustajaca poglebiajaca sie biede tego kraju!! wyludnianiez powodu bezrobocia czy ukrytego szara, strefa bezrobocia. Takich zrzutek czyli POTRZEB jest lawinowo wiecej kazdego dnia na kazdym portalu. a to kon wa wirualnej polsce, albo siepomaga itd. WSZYSCY ZEBRAJA NA POTEGE!! od jutuberow dziennikarzy po symulantow czy faktycznie chorych i potrzebujacych. Najpierw o wolnosc trzeba zadbac zeby moc sie wzbogacic i miec czym wspomagac innych braci. Nawet Samarytanin z Biblii skads musial miec pieniadze-M. Tatcher Hyzy roj z kolei chcial wszystko sprzedac w obce rece od azotow, po lot i lasy, kamienice a osotania oszcednosci… Czytaj więcej »

GdzieiNzynierowie
GdzieiNzynierowie
2 dni temu

wpuscimy nachodzcow. Kim sa sprawdzi sie po kwaltach i po pomocy., robocie
A noz robotni mlodzi lekarze, naukowcy, inzynierowie za polowe kwoty ogarna te i inne potrzeby?
Ba taka hipotetyczna samotna Polska kobieta bedzie mogla miec ze 4 mezow ciapatych
to i robota bedzie im sie w rekach rwala
dokladnie na odwrotnie jak w is lam ie

Ytong
Ytong
4 dni temu
Reply to  MMB

Łatwo zarządzać nieswoimi pieniędzmi prawda? Może ty się dorzuć na ten szczytny cel i nie zaglądaj innym do portfela. W następnych wyborach możesz sam(a) wystartować i wtedy zrobisz ze swoją dietą co zechcesz.

Ania
Ania
3 dni temu
Reply to  Ytong

Bycie radnym zobowiązuje

Pako
Pako
4 dni temu

A druga sprawa mąż pul i nic nie robił

Kasia
Kasia
3 dni temu

Proponuję zacząć od sfinansowania prawa jazdy tej Pani, aby stała się niezależna i podjęła pracę. Oczywiście pomoc przy remoncie jak najbardziej jest potrzebna ale nie może być środkiem do życia.

Zdegustowany
Zdegustowany
3 dni temu
Reply to  Kasia

Lepiej legalną i uczciwą pracę zdalną.

Tomek
Tomek
3 dni temu

W gminie Krzynowloga Mała nie ma takiej miejscowości.