Matka i jej syn zginęli w płomieniach. Prokuratura podała przyczynę pożaru

W czwartek, 6 kwietnia nad ranem w miejscowości Majdan (gmina Baranowo) doszło do tragicznego zdarzenia. W pożarze drewnianego domu zginęli matka i jej syn. Do sprawy odnosi się prokuratura.

 

Do zdarzenia doszło w czwartek, 6 kwietnia przed godz. 5.00 nad ranem w miejscowości Majdan (gm. Baranowo).

– Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące pożaru drewnianego budynku krytego blachą. Osoba zgłaszająca powiedziała, że w domu znajdują się dwie osoby – matka i brat. Po dojeździe pierwszych jednostek, okazało się, że budynek cały objęty jest płomieniami, więc nie mogliśmy od razu bezpośrednio wejść do budynku – zagrażało to bezpieczeństwu ratowników. Przystąpiliśmy do gaszenia – relacjonował zdarzenie bryg. Robert Chodkowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

– Dostaliśmy się do środka, gdy przygasiliśmy pożar. Zostały wydobyte dwa ciała. Na skutek oddziaływań ognia, ciała były częściowo zwęglone – dodał.

 

Prokuratura podała już wstępne ustalenia dotyczące zdarzenia.

– Prawdopodobną przyczyną pożaru była nieszczelność pieca węglowego. W zgliszczach ujawniono zwłoki mieszkańców domu, Danieli O. (93 lata) oraz Tadeusza O. (58 lat). Czynności prowadzone na miejscu zdarzenia pozwoliły na wykluczenie udziału osób trzecich w spowodowaniu pożaru oraz w konsekwencji śmierci pokrzywdzonych. Zwłoki zostały zabezpieczone do badania sekcyjnego. Po przeprowadzonej sekcji zwłok biegły wydał wstępną opinię, z której wynika, że śmierć pokrzywdzonych była spowodowana zatrzymaniem krążenia w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Wyjściową przyczyną zgonów był pożar – informuje Elżbieta Edyta Łukasiewicz, Rzecznik Okręgowej w Ostrołęce.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments