Materace, dywany i inne śmieci wyrzucone przy drodze Leszno – Cierpigórz

Urząd Gminy Przasnysz apeluje do osoby, która pozostawiła przy drodze gminnej Leszno – Cierpigórz śmieci, o ich jak najszybsze zabranie.

 

Urząd Gminy Przasnysz poinformował dziś o znalezisku na jakie natknięto się przy jednej z dróg gminnych. Przy drodze relacji Leszno – Cierpigórz, ktoś wyrzucił stare materace i dywany.

– Apelujemy do właściciela tych rzeczy o jak najszybsze ich sprzątnięcie. Jeżeli śmieci nie znikną z drogi, to Urząd Gminy Przasnysz zawiadomi odpowiednie służby. Nie będziemy tolerować zaśmiecania terenu naszej gminy! – pisze Urząd Gminy Przasnysz.

Pozostawienie odpadów w niedozwolonych miejscach jest ścigane przez Policję i podlega karze grzywny z art. 75 Kodeksu Wykroczeń do 500 złotych. Informacje o takich nielegalnych składowiskach można przekazywać również za pomocą aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W takich przypadkach można zastosować także  art. 154 kodeksu wykroczeń, który mówi, „(…), kto wyrzuca na nie należący do niego grunt polny kamienie, śmieci, padlinę lub inne nieczystości(…) podlega karze grzywny do 1.000 złotych”.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alina
Alina
2 lat temu

50tysiecy a nie 500. Zł

Maxx
Maxx
2 lat temu

Trzeba by sprawdzić kto ma zarejestrowaną przyczepę.. wygląda jak stary Niewiadów.

Edzio
Edzio
2 lat temu

Inne samorządy sprzątną nie wiadomo kiedy a ci robią z tego wielkie show. Przewraca się z nudów paniom w glowach