Maszyna rolnicza wciągnęła rękę 35-letniego mężczyzny. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w czwartek, 7 września na terenie gminy Płoniawy – Bramura. Maszyna wciągnęła rękę 35 – letniego mężczyzny. Do zdarzenia doszło podczas zasiewu trawy.

 

W czwartek, 7 września około godz. 18.50 policja otrzymała zgłoszenie o wypadku podczas prac polowych na terenie gminy Płoniawy – Bramura.

– Wstępne  ustalenia wskazują, że 35-letni mieszkaniec naszego powiatu zasiewał trawę na polu. Wyszedł z ciągnika pozostawiając pojazd włączony. Najprawdopodobniej chciał rozgarnąć nasiona w siewniku i zaczepił dłonią o mechanizm. Niestety maszyna wciągnęła jego rękę – informuje podkom. Monika Winnik, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

– Dzięki szybkiej reakcji sąsiadki, która wyłączyła sprzęt, udzieliła pomocy przedmedycznej mężczyźnie i powiadomiła służby, 35-latek szybko trafił śmigłowcem LPR do szpitala w Ciechanowie – dodaje rzeczniczka.

Policja przypomina: „Nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa związanego zarówno z przygotowaniem maszyn do pracy, jak również samej obsługi urządzeń rolniczych to najczęstsza przyczyna takich zdarzeń. Chwila nieuwagi i zmęczenie podczas wykonywania z pozoru prostych czynności niejednokrotnie może skończyć się tragicznie. Dlatego apelujemy, aby do wykonywania swoich obowiązków nie podchodzić rutynowo”.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments