Maszt z biało-czerwoną flagą stanął przy Pomniku Powieszonych Członków Ruchu Oporu ZWZ-AK

Miasto Przasnysz w 2022 roku zrewitalizowało teren wokół Pomnika Powieszonych Członków Ruchu Oporu ZWZ-AK w związku z przypadająca na ten czas 80. rocznicą zbrodni. Teraz obok pomnika pojawił się maszt z flagą.

 

„Podczas uroczystości 17 grudnia – dałem słowo rodzinom, że do zakończenia prac nad nadania godnej czci tego miejsca – stanie tu maszt z flagą Polski. Danego słowa dotrzymałem” – poinformował burmistrz Łukasz Chrostowski w mediach społecznościowych.

„Ten pomnik to jedno z najważniejszych miejsc pamięci w Przasnyszu. Upamiętnia bohaterów naszego Miasta, którzy zginęli za Ojczyznę na oczach swoich bliskich” – dodał i za pomoc w realizacji przedsięwzięcia, podziękował swojemu zastępcy Łukaszowi Machałowskiemu i Miejskiemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

 

Pomnik, który stoi w tym miejscu od czasów powojennych upamiętnia powieszonych na rynku miejskim członków ruchu oporu ZWZ-AK. 17 grudnia 1942 roku z rąk niemieckich okupantów stracono tu pięcioro przywódców przasnyskiego obwodu ZWZ-AK. Do obserwacji ostatnich chwil polskich patriotów zmuszeni zostali mieszkańcy Przasnysza i okolic: starcy, kobiety i dzieci. Na rynek zapędzono także sołtysów z okolicznych wsi.

 

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
11 miesięcy temu

To miejsce teraz wygląda godnie i moim zdaniem żadne fajerwerki nie są tam potrzebne…

Śmierdzi !!!!
Śmierdzi !!!!
11 miesięcy temu

Maszt ładny i dobrze, ze jest. Mieszkańcom miasta jednak najbardzej potrzeba, aby odbierano śmieci wielkogabarytowe spod domów przynajmniej raz na kwartał. To skandal, ze w wiejskich gminach jest taka usługa, a nasz PSZOK postawił sobie gazony z kwiatkami za nasze pieniądze ( nie wiem po co) a ze śmieciami musimy sobie radzić sami.
Gdzie są radni?

kasia
kasia
11 miesięcy temu

Rodziny prosiły o Krzyż takze, Panie Burmistrzu, my także o to prosimy. Co Pan na to? I zaznaczam, ze nie jest to zlosliwy komentarz.

Broni-Slaw
Broni-Slaw
11 miesięcy temu

Odpowiednio honorowo i nalezycie z godnością sie prezentuje to mieijsce pamieci narodowej. Ja dodatkowo slysze, jak takie miejsca (kazni, martylorogi Polakow) krzycza z tamtego swiata : DOSC juz ofiar milionow ofiar Polakow , nieuzbrojonych idacych na rzez , czy na wywozki , do niemieckich obozow koncentracyjnych czy zsylki do rosyjskich gulagow na syberi . To los milionow polskich patriotow, a czesto dzieci , mlodziezy- Kwiata Polskiego Narodu. Kiedy zapiszecie Bronka z Bronkiem w Konstytucji? na wzor Finlandii, Szwajcari lub poprawkli zza oceanu? Ile mozna czekac jak barany czekajace na rzez?! „WOLNOSC NIE JEST ZA DARMO Wymaga pracowitosci (starannosci), nadziei, odwagi,… Czytaj więcej »

Aneta
Aneta
11 miesięcy temu

Brawo dla burmistrzów. Godnie to wyglada