Masz radio w firmowym samochodzie? Poczta Polska skontroluje, czy opłaciłeś abonament RTV

Przedsiębiorca posiadający firmowy samochód ma obowiązek płacić abonament za odbiornik radiowy znajdujący się w aucie. Poczta Polska rozpoczęła właśnie kontrole.

 

Poczta Polska prowadzi kontrole dotyczące płacenia abonamentu za odbiorniki radiowe i telewizyjne. Tym razem swój wzrok kieruje w kierunku pojazdów firmowych oraz znajdujących się w nich radioodbiorników.

Abonament RTV muszą zapłacić wszystkie osoby, które posiadają zarejestrowane odbiorniki radiofoniczne i telewizyjne w domach, lokalach usługowych oraz, jak się okazuje, samochodach wykorzystywanych w działalności gospodarczej.

Windykacją należności zajmie się Poczta Polska. Osoby, które nie opłacą należności będą weryfikowane przez Urząd Skarbowy, a następnie otrzymają wniosek o egzekucję, który następnie może trafić do komornika. Przedsiębiorcy mają obowiązek płacenia abonamentu RTV od każdego firmowego samochodu, zarówno tego wynajmowanego, jak i kupionego.

 

Poczta Polska rozpoczęła już kontrole. Pracownicy wykonują fotografię radia samochodowego i kierują pisma do firm, na które pojazdy są zarejestrowane. Wydział Abonamentu RTV Centrum Obsługi Finansowej Poczty Polskiej pisemnie prosi przedsiębiorcę o podanie daty, od kiedy dany samochód jest na stanie firmy i informuje o wszczęciu postępowania administracyjnego.

Właściciel firmy ma obowiązek opłacić abonament za każde użytkowane auto. Wynosi on 7,50 złotych miesięcznie lub 90 złotych rocznie. Od 2023 roku stawka miesięczna wyniesie 8,70 zł lub 104,40 zł na rok.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 miesięcy temu

Jak już pogoni się PiS to w pierwszej kolejności trzeba rozgonić TVP i Polskie Radio. Jeszcze kilka lat temu dało się słuchać Trójki. Teraz nawet tam non stop leje się propaganda. Wartościowi dziennikarze odeszli, zostały tylko pisowskie pachołki.

Amator
Amator
2 miesięcy temu

I podatek rtv znieść.