Masz pomysł na to jak rozwiązać główne problemy Przasnysza? Wypełnij formularz i zgłoś swój projekt.

Miasto Przasnysz przygotowuje się właśnie do II etapu programu Rozwój Lokalny finansowanego ze środków Funduszy Norweskich i EOG na lata 2014 – 2021.

 

– Pół roku intensywnych prac zaowocowało szczegółową diagnozą miasta, sformułowaniem wizji i celów rozwojowych. Wszystkie te etapy prac odbywały się przy aktywnym udziale wielu mieszkańców i grup interesariuszy. Nadszedł czas by ustalić listę przedsięwzięć, które przyczynią się do poprawy jakości życia, a zostaną ujęte w Planie Rozwoju Lokalnego i Planie Rozwoju Instytucjonalnego – mówi burmistrz Łukasz Chrostowski.

– Mają to być projekty, które pomogą rozwiązać główne problemy miasta w obszarze środowiskowym, gospodarczym, społecznym oraz rozwinąć potencjały i mocne strony Przasnysza – dodaje i zachęca mieszkańców, przedsiębiorstwa, instytucje, organizacje pozarządowe i inne podmioty do zgłaszania przedsięwzięć.

Projekty można składać do 7 sierpnia. Formularz dostępny jest na stronie Urzędu Miasta pod adresem: www.przasnysz.um.gov.pl.

Przypomnijmy, że Miasto Przasnysz zakwalifikowało się do II etapu naboru Rozwoju Lokalnego, w którym jego zadaniem jest przygotowanie kompleksowego planu rozwoju miasta. Miasto ma już zagwarantowane 100 tys. zł i szansę na pozyskanie ponad 40 mln zł.

 

rj


 

guest
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Fotz
Fotz
9 miesięcy temu

Nie chce mi się zgłaszać projektów, ale oto gotowe rozwiązania: 1. Obwodnica – wiadomo obniży poziom hałasu, zanieczyszczeń, drogi będą luźniejsze, bezpieczniejsze 2. Światłowód – potrzebny w każdej firmie, ale dobrze gdyby 21wiek zagościł również w prywatnych domach 3. linia kolejowa,dobre połaczenie z drogą szybkiego ruchu (a może i cała droga szybkiego ruchu przebiegająca w pobliżu – choc to raczej nierealne) – ułatwi transport towarów dla potencjalnych inwestorów, ułatwi dojazd do pracy 4. Galeria handlowa, basen, zalew, – sprawi że ludzie chętniej będą przyjeżdzali do miasta, nawet jeśli to niedziela – przyjadą rekreacyjnie nad wodę, przy okazji wyskoczą na pizze,… Czytaj więcej »

Syn Zenka
Syn Zenka
9 miesięcy temu
odpowiada  Fotz

Z pierwszym i drugim punktem zgadzam się w 100 %.To jest nie do pomyślenia że w tych czasach nie ma porządnego internetu.A dlaczego nie ma,bo jest więcej papierologii niż wdrażania innowacji. Jak dla mnie to brakuje porządnych marketów budowlanych,sklepów z agd i rtv gdzie nie zedrą skóry z człowieka i gdzie każdy pójdzie i kupi to co chce a nie to co jest.W naszym mieście powstało coś w rodzaju sklepowej śmietanki gdzie to właściciele tych sklepów zdzierają ile mogą bo wiedzą że mieszkaniec ma wszędzie daleko i nie będzie mu się chciało jechać dalej.Mówię tu o artykułach budowlanych.Żerują na tym… Czytaj więcej »

Fotz
Fotz
9 miesięcy temu
odpowiada  Syn Zenka

To co piszesz nie jest w gestii władzy, to prywatne biznesy i muszą się po prostu opłacić. Skoro nie ma… to pewnie Przasnysz nie jest dla nich atrakcyjnym rynkiem. Ale to się może zmienić po spełnieniu wymienionych przeze mnie punktów, które już od władzy zależą. Wraz z rozwojem miasta pojawią się i sklepy i rozrywka.

Anna
Anna
9 miesięcy temu
odpowiada  Fotz

Bardzo trafne punkty, ale ostatnio czytałam, że liczba zarejestrowanych bezrobotnych w Przasnyszu to 2025 osób. a przecież jest jeszcze grupa ludzi, którzy się nie rejestrują..i pracują “na czarno” …. Wydaje mi się, że największym problemem jest zatrudnienie, a potem to już są pieniądze na rozrywki, lody, zakupy itd. itp…Przydałby się zakład produkcyjny, który zatrudniałby ludzi nie koniecznie ze znajomością języka angielskiego z wykształceniem wyższym czy też z przedziałem wiekowym…. Poza tym przy takim zakładzie potrzebne są też kadry z wyższym wykształceniem i innymi umiejętnościami. Potrzebujemy pracy, która pomoże odrodzić się temu miastu, bo chociaż firma Kross obecnie prowadzi nabór, to… Czytaj więcej »

Covid
Covid
9 miesięcy temu
odpowiada  Anna

Informacja z prasy lokalnej miasta Szczytno “Po sześciu latach starań inwestor, który chce zainwestować w Piwnicach Wielkich w gminie Wielbark 300 mln zł, odebrał pozwolenie na budowę. Przypomnijmy, ma powstać tam, bardzo to upraszczając, fabryka… czekolady.– Ma powstać między innymi stacja paliw, dwie hale produkcyjne, duża restauracja i 50 pokoi noclegowych nad nią – opisuje projekt Jerzy Szczepanek, wicestarosta szczycieński i mieszkaniec Wielbarka. – Same taśmy produkcyjne mają kosztować 10 milionów euro. “

Anna
Anna
9 miesięcy temu
odpowiada  Covid

?? nie wiedziałam, że “czekolada” wymaga aż takich pieniędzy !!, ale dziękuje za info ..

Covid
Covid
9 miesięcy temu
odpowiada  Anna

Podałem tylko informację prasową z lokalnej prasy. Czy w rzeczywistości, mają być inwestowane tak wielkie pieniądze, tego nie wiem. Ale jak wezmę fragment tekstu “Same taśmy produkcyjne mają kosztować 10 milionów euro. „ to akurat taka kwota jest możliwa. Dodatkowo dochodzi jeszcze stacja benzynowa i usługo hotelarskie. Zatem łączna suma inwestycji, może być zbliżona. Ale to już kwestia Wielbarka, nie nasza.

quetzalcoatl
quetzalcoatl
9 miesięcy temu

Wybrać właściwych ludzi.

dramat
dramat
9 miesięcy temu

jak poprawić jakość życia mieszkanców Przasnysza? zlikwidować albo chociaż istotnie ograniczyć ciagły hałas nad miastem od samolotów z pobliskiego lotniska. nie ma weekendu bez ciągłego hałasu od rana do wieczora, a na tygodniu nad głowami latają w kółko awionetki, mamy zero prywatność i spokoju we własnych ogrodach.

Ronaldinio
Ronaldinio
9 miesięcy temu

A może p. Burmistrz sam by Coś wymyślił i zrealizował. Był basen, zalew Karwacz, ścieżki, piękna Węgierska itp. Co z tego?
Ale jest piękny gest-potrzeba wyborców!

Ajax
Ajax
9 miesięcy temu
odpowiada  Ronaldinio

Pomysły pana burmistrza to się kończą na cykaniu zdjęć i zatrudnianiu znajomych.

Syn Sławomira
Syn Sławomira
9 miesięcy temu

Nie po to ludzie wybrali burmistrza zeby za niego pracowac. Mial tyle pomyslow przed wyborami i co? Wstyd!

Właściciel domu
Właściciel domu
9 miesięcy temu

Potrzebny parking przy stadionie na ul. Baranowskiej – od sklepu po całości aż do siłowni, taki jak przystoi przy dużych obiektach sportu.

Darek
Darek
9 miesięcy temu

Zmiana władzy. Panowie pomylili urząd z piaskownicą.

Robett
Robett
9 miesięcy temu

Chodnik na ul.Adama Asnyka dziurawy że można nogi połamać

Anonimowa
Anonimowa
9 miesięcy temu

Może tak by zrobić np. Świecącą Tęczę a pod nią tęczowe ławki z parasolami? Chcemy aby nasze miasto miało trochę tolerancji w sobie. Nasze dzieci mają wiedzieć że LGBT to ludzie np. Wasze dziecko będzie LGBT to co zrobicie wywalicie je z domu? No chyba nie

dramat
dramat
9 miesięcy temu
odpowiada  Anonimowa

Co Wasze dzieci mają wiedzieć, to Wasza sprawa. Wara LGBTRTVAGD od moich dzieci.