Masz dobrą kondycję i bliskie są ci służby mundurowe? Zgłoś się do ZSP w Przasnyszu.

Niewiele dzieli Zespół Szkół Powiatowych od utworzenia oddziału przygotowania wojskowego w klasie liceum ogólnokształcącego. W tej chwili zgłosiło się około 10 chętnych. Brakuje tylko 5 osób, aby klasa przygotowania wojskowego ruszyła we wrześniu. COVID-19 sprawił, że rekrutacja została wydłużona do sierpnia, więc zostało jeszcze kilka dni na złożenie dokumentów. Docelowo w klasie o tym profilu może się uczyć ok. 30 uczniów.

 

Zespół Szkół Powiatowych złożył wniosek  o utworzenie oddziału przygotowania wojskowego w klasie liceum ogólnokształcącego. Uczniowie zostaną przyjęci na podstawie kryteriów opisanych w Regulaminie Rekrutacji, który jest dostępny na stronie szkoły. W procesie rekrutacji będą brane pod uwagę oceny ze świadectwa, wynik egzaminu ósmoklasisty oraz wynik testu sprawności fizycznej. Pierwsi kandydaci przystąpili już testu sprawnościowego w pięciu kategoriach:

* Bieg na dystansie 60 m,

* rzut piłką lekarską 2 kg przodem,

* siady z leżenia w czasie 30 sekund,

* bieg wahadłowy 4×10 m

* oraz biegi na dystansach 1000 metrów chłopców i 600 metrów dziewcząt.

Planowana ilość miejsc: 30. Program kształcenia obejmuje przedmioty ogólnokształcące oraz szkolenie wojskowe w następującym wymiarze godzin:

  •     klasa I – 30 godzin
  •     klasa II – 60 godzin
  •     klasa III – 90 godzin
  •     klasa IV- 50 godzin zajęć praktycznych realizowanych w formie obozu szkoleniowego

 

Szkolenie wojskowe będzie prowadzone przez żołnierzy w ramach podpisanego z jednostką patronacką porozumienia. W przypadku uzyskania zgody na utworzenie oddziału przygotowania wojskowego klasa zostanie objęta patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej.

Wszelkie szczegóły dostępne są w sekretariacie szkoły przy ul. Mazowieckiej 25 w  Przasnyszu.

 

M. Jabłońska


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tak
Tak
11 miesięcy temu

Jak ma się znajomości to nie jest potrzebna kondycja ,