Maseczki wciąż obowiązkowe w szpitalach i aptekach – rząd przedłuża ograniczenia

Do 30 września rząd przedłużył obowiązujące aktualnie ograniczenia epidemiczne. Chodzi m.in. o obowiązkowe noszenie maseczek w szpitalach i aptekach.

 

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów, na mocy którego do 30 września przedłużone zostają obowiązujące aktualnie ograniczenia epidemiczne. Oznacza to, że nadal konieczne jest zakrywanie, przy pomocy maseczki, ust i nosa  w budynkach, w których jest prowadzona działalność lecznicza i w aptekach.

 

Zmienione rozporządzenie wprowadza także zapis dotyczący przywrócenia obowiązku dostarczania świadczeniodawcy oryginału skierowania na dane świadczenie w postaci papierowej w terminie 14 dni roboczych od dokonania wpisu na listę oczekujących, jak również wprowadza regulację, zgodnie z którą wniosek o przywrócenie na listę oczekujących, świadczeniobiorca będzie mógł zgłosić nie później niż w terminie 14 dni od dnia zakończenia obowiązywania uprawnienia do przywrócenia na tę listę bez konieczności uprawdopodobnienia, że niezgłoszenie się nastąpiło z powodu siły wyższej.

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
1 miesiąc temu

oczywiście, ZAszczepieni powinni je nosić bo szczepionka obniżyła drastycznie ich odporność: „Szczepionki robią robotę. 74 uczestników maratonu trafiło z atakiem serca do szpitala, dwóch nie żyje. Kilku pod respiratorem dogorywa…

htt ps://w w w.news24.com/sport/othersport/athletics/second-death-confirmation-rocks-2022-comrades-two-deaths-is-two-too-many-20220829″