Martess zagrał charytatywnie w Wielkiej Brytanii

Dwa tygodnie temu zespół Martess ponownie zawitał w Wielkiej Brytanii żeby wesprzeć akcję zbierania pieniędzy dla naszego obywatela, który choruje na glejaka mózgu. To już drugi występ przasnyskiego zespołu w ciągu ostatniego roku, który pomaga w złagodzeniu bólu i cierpienia Januszowi.

– Odwiedziliśmy ponownie Wielką Brytanię w tym samym celu co poprzednio. Pojechaliśmy zagrać koncert charytatywny dla Janusza, chorującego na glejaka mózgu. Nasz rodak potrzebuje pieniędzy na medyczną marihuanę. Praktycznie tylko tym się leczy i widać ogromne postępy. Guz co prawda jest wycięty, ale dzięki olejowi z marihuany nie ma powrotu nowotworu. Koncert zagraliśmy w mieście Wakefield w barze Monthgomerys. Zebrało się bardzo dużo naszych rodaków, ale także angielskiej społeczności. Wspólnymi siłami zebraliśmy ponad 7 tys zł. Nie jest to strasznie duża kwota, ale starczy na jakiś czas. – wyjaśnia wokalista Hubert Koczkodon.

Głównymi organizatorami koncertu były Justyna Orłowska i Joanna Pietrzykowska. Mieszkanki Przasnysza, obecnie przebywające w Castleford ! Pomocne były także: Joanna Magdalena Pegg oraz Emilia Dunin-Mikulska. Dziewczyny o wielkim serduchu! Pozdrawiamy!

Rozmawiał: Łukasz Chrostowski

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments