Marta Pęczkowska z PSSE Przasnysz z wykładami w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym

W piątek, 20 stycznia Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Przasnyszu odwiedziła Marta Pęczkowska, pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.

 

Prozdrowotna kampania #ŻyjDobrze ma na celu poprawę dobrostanu, zdrowia psychicznego i fizycznego zarówno kobiet i mężczyzn, dorosłych i dzieci, seniorów oraz młodzieży.

– Celem głównym kampanii jest przypomnienie, że wyborów wpływających na nasze życie dokonujemy każdego dnia. Chcemy uwrażliwić odbiorców naszych treści na potrzebę stałego identyfikowania swoich problemów zdrowotnych  i samodzielnego radzenia sobie z wieloma aspektami swojego życia. Uczyć podejmowania dobrych wyborów i decyzji sprzyjających zdrowiu. Chcemy kształtować zachowania i postawy sprzyjające poprawie zdrowia kompleksowo: w sferze fizycznej, psychicznej czy społecznej – informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie.

 

W trakcie spotkania w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Przasnyszu, Marta Pęczkowska, pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej poprowadziła dwie lekcje edukacyjne, które zostały poświęcone profilaktyce uzależnień.

– Uczniowie mogli wypróbować alkogogle i narkogogle, które imitują upośledzenie zmysłów po zażyciu narkotyków lub alkoholu – relacjonuje przasnyski sanepid.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments