Marta Grzegorczyk zadebiutowała na mistrzostwach Karate Kyokushin w Zamościu

Uczniowski Klub Sportowy ISKRA w Krasnem, wraz z Ciechanowskim Klubem Karate Kyokushin, wziął udział w XXII Mistrzostwach Polski Open i Kata Seniorów i Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, które odbyły się w minioną sobotę, 16 października w Zamościu.

 

Udział w XXII Mistrzostwach Polski Open i Kata Seniorów i Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych wzięło aż 262 zawodników z 79 klubów zrzeszonych Polskim Związku Karate. Ich organizatorem był Zamojski Klub Karate Kyokushin, a współorganizatorem Okręgowy Związek Karate w Lublinie.

Marta Grzegorczyk, reprezentantka Uczniowskiego Klubu Sportowego ISKRA w Krasnem, startowała w dwóch konkurencjach, kata i kumite juniorek młodszych 14-15 lat.

 

– Był to jej pierwszy start na imprezie tej rangi. Młody wiek i ranga zawodów nie przeszkodziła jednak w występie. Sempai Marta pewna siebie weszła na matę i zrobiła wszystko, by zająć jak najwyższą lokatę. Wywalczyła 18. miejsce w kata na 48 zawodniczek, co jest dużym sukcesem na tak prestiżowej imprezie. W kumite pokazała serce i bardzo duże umiejętności, co pozwoliło na bardzo wyrównane walki i zebranie bogatego doświadczenia w jej karierze zawodniczej – podsumował zawody Ciechanowski Klub Karate Kyokushin.

 

 

j.b.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments