Marszałek Adam Struzik odwiedził Medyczną Szkołę Policealną w Przasnyszu

Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego wraz z sekretarzem biura Emilem Sawickim 10 lutego wizytowali jednostki samorządowe Północnego Mazowsza.

 

Na mapie podróży nie mogło zabraknąć odwiedzin w Medycznej Szkole Policealnej w Przasnyszu, dla której organem prowadzącym jest Urząd Marszałkowski.

– W 2001 r. to umowa pomiędzy Adamem Struzikiem i Zenonem Szczepankowskim, ówczesnym starostą, a obecnie dyrektorem szkoły zaowocowała powstaniem w Przasnyszu tej bardzo potrzebnej szkoły medycznej. Do chwili obecnej szkołę ukończyło ponad 1500 osób. Rok szkolny 2022/2023 rozpoczęło 153 słuchaczy. Nauka obecnie odbywa się na 5 kierunkach dziennych i stacjonarnych oraz 4 kierunkach zaocznych – informuje szkoła.

 

Szczególnie ciepłe powitanie zgotowali marszałkowi nauczyciele i pracownicy MSP Przasnysz.

– Szanowny Panie Marszałku, Drogi Przyjacielu Medycznej Szkoły Policealnej w Przasnyszu. W imieniu całej społeczności naszej Szkoły, wszystkich pracowników, Rady Pedagogicznej oraz naszych uczniów i słuchaczy serdecznie Panu Marszałkowi dziękujemy za niezwykłą życzliwość, ogromne wspieranie naszej szkoły i całej lokalnej społeczności – mówiła w imieniu społeczności szkoły Ewa Czaplicka.

W 2022 roku szkoła otrzymała dofinansowanie od samorządu wojewódzkiego i wykonała szeroki zakres modernizacji, m.in. dostosowanie zewnętrzne i wewnętrzne głównego budynku dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Wykonano też nowe obróbki blacharskie, z zebraniem wód opadowych na cele gospodarcze w podziemnych zbiornikach, odnowiono elewację budynku, uzupełniono i wyremontowano ślusarkę, wykonano parkingi i kompleksowe zagospodarowanie podwórka z wiatami, miejscami do wypoczynku i plenerową czytelnią, zielenią, podjazdami, chodnikami, itp.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments