Marszałek Adam Struzik o rozbudowie dróg wojewódzkich 544 i 614: Trzeba powiedzieć, że tego dokończyć się nie da

W ostatnim czasie informowaliśmy, że Powiat Przasnyski wypowiedział umowy firmie Ostrada, która była wykonawcą przebudowy dwóch dróg wojewódzkich. Potem umowę wypowiedziała firma. Doszło do mediacji. Teraz do sprawy odniósł się marszałek Adam Struzik.

 

Przypomnijmy, że powiat przasnyski otrzymał wsparcie na rozbudowę dwóch dróg wojewódzkich: 544 przebiegającej przez Mławę, Przasnysz i Ostrołękę oraz 614 relacji Chorzele – Krukowo – Myszyniec w wysokości 130 mln zł (ponad 110 mln zł wsparcia unijnego, pozostałe środki z budżetu państwa).

Inwestycja powinna być wykonana do końca tego roku.

– Podjęte przez nas mediacje to jedyna szansa i choć cień nadziei na skonsumowanie środków europejskich na te drogi. Zwróciliśmy się do prawników z Uniwersytetu Warszawskiego i Prokuratury Generalnej, którzy mają ogromne doświadczenie w takich sprawcach (…) Szczęście w nieszczęściu jest takie, że mamy w tej kadencji wykonane projekty budowlane na te drogi, a także cześć pozwoleń na budowę. Niemal cała trasa od strefy gospodarczej w Chorzelach do granicy powiatu za Krukowem ma już gotowe pozwolenia na budowę. Sprawa jest bardziej skomplikowana przy drodze 544. Tu mamy projekty, ale nie mamy jeszcze żadnego pozwolenia na budowę wydanego przez wojewodę (ZRID) – mówił nam starosta Krzysztof Bieńkowski.

 

Teraz do sprawy na antenie Radia 7 odniósł się marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik.

– Trzeba powiedzieć prawdę, że tego nie da się dokończyć i rozliczyć z Unią Europejską (do końca 2023r. –red.). Na szczęście oni (wykonawca-red.) nie pobrali pieniędzy na ten cel, więc nie będziemy musieli ich zwracać. Elementy tych dróg miały być zrobione w formule zaprojektuj i wybuduj, więc rozliczymy to co firma zrobiła, ze środków europejskich, natomiast resztę trzeba będzie kontynuować z pieniędzy polskich. Być może da się to umieścić w nowej perspektywie unijnej – stwierdził.

Zarząd powiatu przasnyskiego oraz władze województwa mazowieckiego rozważają rozpisanie nowego przetargu na wykonanie zadania.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Antek
Antek
9 miesięcy temu

Szkoda tyle kasy przepadnie A droga nadal będzie jak tarka

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
9 miesięcy temu

W momencie podpisywania umowy było wiadomo, że ta firma nie ogarnia innych kontraktów. Spokojnie można było ich z przetargu wykluczyć. No ale prezes PiSi, Starosta PiSi, no to się dogadali. I wyszło jak wyszło.

nie
nie
9 miesięcy temu

Proponuję wrócić do 24 września 2019 roku. Profil B – publicznie. facebook.com/bienkowski.krzysztof/videos/obwodnica-chorzel-i-obwodnica-przasnysza/771841563252312/ Starosta Bieńkowski, chwali się obwodnicą Chorzel, cytuję „budowa ukończona dzięki staraniom nowego zarządu, niestety w poprzedniej kadencji, gdy rozpoczęto budowę obwodnicy, zakończyło się to fiaskiem„… i wiele innych wspaniałych cytatów, że jeszcze kawałek dalej most będą budować, ze jeszcze trochę pracy Np. o obwodnicy przasnyskiej, pan B mówi, że taka obwodnica jak obwodnica Chorzel, „mogła powstać w Przasnyszu, gdyby poprzedni starosta by zaczął ją budować, natomiast nie zaczął tego robić i nie robił, nie wpłynęły żadne pisma oficjalne do miasta, że będzie budowana taka obwodnica w Przasnyszu…” Broni… Czytaj więcej »

Dyzma
Dyzma
9 miesięcy temu

Pochwalił kumpla zganił pisiora.