Marszałek Adam Struzik o linii nr 35: Dążymy do tego, aby było bezpośrednie połączenie Warszawa – Ostrołęka – Olsztyn

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w urzędzie marszałkowskim województwa mazowieckiego marszałek Adam Struzik mówił o pomyśle wydłużenia relacji pociągów z Chorzel do Olsztyna.

 

Już za dwa miesiące na linię nr 35, trasę z Ostrołęki do Chorzel wyruszą pociągi Kolei Mazowieckich. Z czasem być może pociągi pojadą dalej. PKP PLK zapowiedziało jakiś czas temu, że podejmą się prac na odcinku od Chorzel do Wielbarka. Mają one umożliwić przejazd po tym odcinku pociągów z prędkością 60 km/h. Odnowione zostaną też perony na trasie. Koniec prac zapowiedziano na trzeci kwartał 2023.

Teraz do sprawy odniósł się marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

 

– Chcemy by cała trasa była drożna, nie tylko do Szczytna, ale nawet do Olsztyna. Na linii 35, w województwie warmińsko – mazurskim, są jeszcze odcinki, które należałoby zrewitalizować. Jesteśmy w dialogu z marszałkiem Gustawem Markiem Brzezinem. Dążymy do tego, aby było bezpośrednie połączenie Warszawa – Ostrołęka – Olsztyn – stwierdził podczas konferencji prasowej.

– Wymaga to dodatkowych prac na linii, ale wierzę głęboko, że do tego doprowadzimy. Tymczasem przewidujemy inaugurację przewozów na linii od Ostrołęki do Chorzel na dzień 11 czerwca – powiedział marszałek Adam Struzik.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 miesięcy temu

60 kmh. Fiu, fiu. Pozmiata ludzi z peronów:-).

Kacha
Kacha
10 miesięcy temu

A ja myślę że ciebie powinno pozamiatać, bo na każdy temat masz odmienne zdanie ,jak ci nie odpowiada w tym kraju to wyjedź i nie narzekaj

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 miesięcy temu
Reply to  Kacha

Od kiedy to jesteśmy na Ty?

HenioP
HenioP
10 miesięcy temu
Reply to  Kacha

zwykle sie zzeram z perawdziwkiem ale tu akurat
byl dowcipny i dalem mu plusika.
Cenmy ludzi z humorem zeby bylo razniej i weselej na swiecie
Poza tym , kochajmy przeciwnikow.
Postaral sie i warto to docenic.Mila zmiana.

Jest gdzies w necie filmik jak dojezdza kolej na zaniezony peron
i robi lawine , przesmieszne-tak sobie skojarzylem tekkst z pozmiataniem
Amtrak Snow-mo Collision
youtube.com/watch?v=V-Cb9x70gYQ

Justyna
Justyna
10 miesięcy temu

No i Chorzele będą miały kontakt ze światem a Przasnysz niestety pozostanie wykluczony komunikacyjnie. Niedługo będzie mniejszy od Chorzel, gdyż ludności coraz mniej (16200 zameldowanych wg, statystyk UM więc w praktyce pewnie około 14000 mieszka albo mniej). Trzy autubusy, do których można wsiąść bez starchu (dwa Warszawa – Olsztyn i jeden Mrągowo – Warszawa).Na dodatek bilety trzeba kupić przez internet, z czym nie wszyscy (szczególnie starsi) sobie radzą. Szpital ledwie dyszy, powietrze zatrute, drogi dziurawe i brudne, Za to samorządowcy mają coraz lepsze samopoczucie i coraz większe plany na przyszłość względem siebie samych.

Tutejszy
Tutejszy
10 miesięcy temu
Reply to  Justyna

Tylko przez internet można kupić bilety?Jeździła Pani tymi autobusami czy tylko zgaduje? Szczerze proszę. Pozdrawiam

Justyna
Justyna
10 miesięcy temu
Reply to  Tutejszy

Można kupić w autobusie o ile są miejsca. Jeśli miejsc nie będzie, wróci się z nosem na kwintę do domu. Gdyby była kasa biletowa wiedziałabym czy pjadę czy nie. Tak – wielka niewiadoma.

wizjoner
wizjoner
10 miesięcy temu
Reply to  Justyna

Zapominasz Justyno ze mamy potezna baze nato u nas i lotnisko. Wystarczy jedna umowa i bedzie indianskie wojsko u nas.
I najwazniejsze , wlasnie otworzylo sie slynny pomnik marnotrastwa nie-lotnisko Warrszawa-Radom . Jedno smagniecie piorem i blizsze Warszawie lokalne lotnisko Warszawa-Przasnysz (Sierakowo) zmieni te okolice nie do poznania. Do tego szybka kolej dojazdowa do Sierakowa hyperloop. Ten potencjal caly czas drzemie w Przasnyszu niczym spiacy smok pod wawelem.

Justyna
Justyna
10 miesięcy temu
Reply to  wizjoner

To wcale nie jest śmieszne. Nad wykluczeniem komunikacyjnym Przasnysza trzeba płakać a nie się wyśmiewać.

Monter
Monter
10 miesięcy temu

Przebudowa DK57 na odcinku od obwodnicy Pułtuska do Przasnysza. Czyli budowa lewoskrętów, chodników w miejscowościach przez które przebiega, gdzie jest to możliwe wyprostować krętą drogę. Poprawa bezpieczeństwa także przez doświetlenie newralgicznych skrzyżowań oraz przejśc dla pieszych. Trasa powinna być bezpieczna. Jest to jedyne obecnie połączenie ze stolicą. Kolej nie wiadomo czy będzie w ogóle, plany są…mgliste. Jeżeli nie będzie sprawne to będzie coraz mniej ludzi.