Marszałek Adam Struzik „dorzuci” kolejne 40 mln zł do remontu dróg wojewódzkich nr 544 i 614

O planowanych remontach dwóch dróg wojewódzkich – 544 (Mława – Przasnysz – Ostrołęka) i 614 (Chorzele – Myszyniec) mówi się już od dłuższego czasu. Wygląda na to, że zapowiedzi wreszcie uda się zrealizować. Marszałek Adam Struzik poinformował o przekazaniu kolejnych pieniędzy.

 

Pierwsze pieniądze na remont wspomnianych dróg od Urzędu Marszałkowskiego powiat pozyskał jeszcze w poprzedniej kadencji. Potem pałeczkę w powiecie przejął nowy zarząd, który w zeszłym roku rozpoczął szerokie konsultacje społeczne dotyczące przebudowy obu dróg.

 

Wczoraj marszałek Adam Struzik przekazał informację, że Zarząd Województwa Mazowieckiego wyraził zgodę na przekazanie kolejnych pieniędzy. Łącznie 138 mln zł środków unijnych na realizację poszerzonego zakresu przebudowy dróg: z rondami i ścieżkami rowerowymi.

 

Podpisanie umów nastąpi wkrótce

Radości z przekazanych pieniędzy nie kryją zarówno obecny jak i poprzedni starosta. Obydwaj dobrymi wieściami podzielili się w mediach społecznościowych.

– 21 maja marszałek Adam Struzik odwiedzi Przasnysz i Chorzele. Przywiezie umowy m.in. na dodatkowe 40 mln zł na drogi wojewódzkie 544 i 614. Razem z przyznanymi w poprzedniej kadencji 90 mln zł będzie to 130 mln zł. Będą też dodatkowe pieniądze dla Przasnysza i Chorzel. Marszałek odwiedzi też Medyczną Szkołę Policealną, gdzie otworzy internetowy ośrodek egzaminacyjny – informuje Zenon Szczepankowski.

 

– Otrzymaliśmy dziś informację od Marszałka Adama Struzika o pozytywnej odpowiedzi Zarządu Województwa Mazowieckiego na wniosek, który powiat złożył 10 lutego 2021 roku z prośbą o zwiększenie finansowania na przebudowę dróg wojewódzkich 544 i 614. Po przyspieszonych procedurach, 22 kwietnia powiat złożył kompletne wnioski o środki unijne do Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Zyskały one akceptację formalną i merytoryczną Zarząd Województwa wyraził zgodę na przekazanie 137,9 mln zł środków Powiatowi Przasnyskiemu na realizację poszerzonego zakresu przebudowy dróg wraz rondami i ścieżkami rowerowymi. Trasy: z Czernic Borowych do Przasnysza, z Przasnysza w kierunku Karwacza oraz z Chorzel przez Zaręby do Krukowa zyskają nowe, bezpieczniejsze i nowoczesne oblicze – przekazał Krzysztof Bieńkowski.

 

ren


 

Sprawdź również
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Danuta
Danuta
1 rok temu

Bieńkowski pozyskaliśmy138 milionów,tylko zapomniał wspomnieć,że 98 milionów pozyskał Poprzedni zarząd,a 40 milionów Radny Szczepankowski..Nie ma to jak kraść zasługi innym..żenada..

booster
booster
1 rok temu
Reply to  Danuta

Danusia chyba gumka w majtkach za mocno Cie pije

Danuta
Danuta
1 rok temu
Reply to  Danuta

Kiedy brakuję argumentów,są głupie komentarze….Jakież to charakterystyczne dla wyznawców dobrej zmiany..

bbb
bbb
1 rok temu
Reply to  Danuta

Pani Danuto , trochę szacunku i empatii Pan Bieńkowski , a nie „Bieńkowski”

Danuta
Danuta
1 rok temu
Reply to  bbb

Na szacunek trzeba zasłużyć,nie szanuję człowieka,który donosi na swój powiat i powiat traci przez niego miliony…

Bolek
Bolek
1 rok temu
Reply to  Danuta

danuto zapomniałaś dodać że większość z tych 98 milionów które pozyskał poprzedni zarząd została zainwestowana w chorzelach

Danuta
Danuta
1 rok temu
Reply to  Bolek

Trudno dyskutować z kimś kto nie umie czytać ze zrozumieniem..przeczytaj jeszcze raz ostatni fragment artykułu.(zarząd wyraził zgodę na przekazanie 137,9 miliona….,a więc jeszcze nic z tych pieniędzy nie trafiło do powiatu i nic co za tym idzie za nie nie zrobiono.

Andrzej
Andrzej
1 rok temu
Reply to  Bolek

Wydaje się ,że Chorzele to nadal jest i był powiat przasnyski. Trudno było zainwestować w Przasnyszu skoro do dzisiaj ronda na Świerczewie i Królewieckiej są „w stadium projektowania” podobnie jak rondo w Krzynowłodze. Droga „po różowych słupach ” też nie służy tylko mieszkańcom Chorzel. Trzeba przyznać jedno ,że drogi w powiecie przasnyskim (całym powiecie ) są znacznie lepsze niż w ościennych powiatach.

Maria
Maria
1 rok temu

Wiadomo, że to były starosta

Ala
Ala
1 rok temu

Ten Struzik musi być bogaty.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

Strózik, mimo że z PSL, to potrafi coś PiSowcom dorzucić. Bo pisiaki to tylko swoim dają.

Rambo
Rambo
1 rok temu

Ale jakoś temu swojemu lokalnemu nie dają to musi szukać u innych.

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu

najśmieszniejsze jest to że NIC nie dorzucił bo NIE ma swoich pieniędzy, podobnie jak rząd NIE MA swoich pieniędzy a rozdziela co nam zabierze (dodatkowo 20% przejadając na urzędników, wnioski, nowe krzesła, auta słuzbowe etc)