„Marsz z flagą” – ponad 1500 złotych trafi do Patrycji Chmielińskiej z Lipy

Stowarzyszenie „Jednorożec robi co może”, jak co roku 11 listopada zorganizowało zbiórkę charytatywną podczas „Marszu z flagą”. Udział w imprezie wzięło 76 osób.

 

W tym roku pomoc trafi do 19 – letniej Patrycji Chmielińskiej z Lipy, która wymaga całodobowej opieki. Dziewczynka urodziła się zdrowa, rozwijała się prawidłowo, jednak w wieku 2 lat uległa poważnemu wypadkowi. W wyniku tego zdarzenia doznała uszkodzeń neurologicznych, nastąpiło cofnięcie w rozwoju psychoruchowym, intelektualnym, doszło do zaburzeń napięcia mięśniowego i postępującej deformacji postawy ciała. Do dziś 19 – letnia Patrycja przebywa najczęściej w pozycji leżącej, nie przemieszcza się samodzielnie i nie wykonuje celowych ruchów rękoma. Potrafi siedzieć z asekuracją. W związku z tym, że Patrycja obecnie nie znajduje się pod opieką żadnej fundacji, a jej rodzina rzadko korzysta z dofinansowań dla osób niepełnosprawnych na pomoc ruszyło stowarzyszenie „Jednorożec robi co może”.

 

Udział w piątkowym „Marszu z flagą dla Patrycji” wzięło aż 76 osób. Organizatorom udało się zebrać 1510,00 zł.

– Punktualnie o 13.30 odśpiewaliśmy Hymn Polski. Krzysztof  Iwulski, wójt gminy Jednorożec podziękował zebranym za patriotyczną postawę jaką jest chęć niesienia pomocy bliźniemu. Następnie ruszyliśmy ulicami naszego Jednorożca. Poprowadziła nas OSP KSRG Jednorożec , na którą zawsze możemy liczyć – relacjonuje stowarzyszenie.

Uczestnicy marszu pokonali dystans 3 km, a następnie na placu szkolnym wzięli udział w loterii. Na uczestników czekał także popcorn, wata cukrowa oraz domowe ciasta.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu

Taka inicjatywa pomocy choremu dziecku, a mieszkancy wsi z panią soltys i radnym na czele śpią, bardzo nie ladnie,soltys powinien swiecić przykladem i reprezentowac takie sytuacje

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Mieszkanka

Ba jaka sołtysowa i radny ,to taka wieś🙃