Marsz z Flagą już 11 listopada. Z charytatywnym akcentem

Stowarzyszenie „Jednorożec robi co może” zaprasza na kolejną odsłonę patriotycznego wydarzenia połączonego ze zbiórką charytatywną dla mieszkanki gminy.

 

– Tym razem jest to Lenka Nawotczyńska, którą pragniemy wesprzeć w codziennej walce o lepsze jutro. Lena od urodzenia zmaga się z martwicą okołoporodową, ma wrodzoną artrogrypozę, dysmorfię, niskorosłość i opóźnienie ruchowe. Dziewczynka nie chodzi, nie mówi, nie siedzi. Uzbierana kwota będzie wsparciem na zaspokojenie potrzeb życiowych – wyjaśnia stowarzyszenie.

Tym razem uczestnicy pokonają wspólnie dystans 2,5 km ulicami Jednorożca.

– Pamiętajcie o flagach, mile widziane również stroje w barwach narodowych. Trening nordic walking, w którym nie ważna jest szybkość, puchary czy medale, ale ruch na świeżym powietrzu, niosąc pomoc bliźniemu. To również lekcja patriotyzmu. Nie masz kijów? Nic nie szkodzi, możesz iść bez – dodają organizatorzy.

Zawodnicy wystartują 11 listopada, w Dzień Niepodległości o godz. 14.00 z parkingu za Urzędem Gminy w Jednorożcu. Każdy uczestnik, który zasili puszkę symboliczną kwotą otrzyma koszulkę, przypinkę okolicznościową, numer startowy oraz weźmie udział w losowaniu drobnych upominków.

Po biegu organizatorzy imprezy zapraszają na prelekcję niepodległościową, ciepłą zupę, którą przygotują druhowie z jednostki OSP w Starej Krępie.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments