Marsz Wolności w Przasnyszu. Będzie powtórka ze Strajku Kobiet?

W pierwszy poniedziałek kwietnia w Przasnyszu zapowiedziano pokojową manifestację ludzi, domagających się wolności, poszanowania obywatelskich praw i powrotu do normalności. Zaplanowano spacer po naszym mieście, który rozpocznie się 5 kwietnia o godzinie 16.00 na przasnyskim rynku. Organizatorzy liczą na frekwencyjny sukces, jakim cieszył się marsz Strajku Kobiet, który przyciągnął ponad 1000 osób.

 

– Jeśli choć trochę jesteś zaniepokojony aktualną sytuacją w kraju, zachęcamy Cię do przyjścia na spacer po Przasnyszu. Spacer ma oczywiście pokojowy charakter. Zbierzmy się i pokażmy, że mamy dość tego pitolenia. Zachęcamy, szczególnie przasnyskich przedsiębiorców, mieszkańców, rolników, właścicieli barów, gastronomii i innych branż oraz wszystkich wolnych ludzi. Pokażmy się przasnyszanie! – apelują organizatorzy, którzy liczą, że do pokojowej manifestacji dołączą mieszkańcy innych miast oraz okolic Przasnysza.

 

Przedwczoraj obchodziliśmy pierwszą rocznicę wprowadzenia na 14 dni lockdownu. Pamiętacie? Politycy i media przekonywali, że jeśli zostaniemy w domach przez dwa tygodnie, to wirus zniknie. Rząd zamknął wszystko, miasta wymarły, a przerażeni ludzie siedzieli w mieszkaniach. Minęło 14 dni, potem kolejne 60, latem były wybory, a wirus w tamtym czasie według premiera poszedł precz. Wrócił jednak jesienią, a zaraz potem na przedwiośniu.

Obecnie zmagamy się z trzecią falą, rząd zamknął siłownie, gastronomię, turystykę, obiekty sportowe, instytucje kultury i szkolnictwo. Czy ktoś jeszcze – poza rządem – jest pewien, że „dwutygodniowy” lockdown, przez rok ograniczający prawa obywatelskie i konstytucyjną wolność prowadzenia działalności gospodarczej, uchroni nas przed czwartą falą zakażeń?

– Możemy pojawić się na ulicy, posłuchać muzyki porozmawiać na różne tematy. Niech Polska się łączy, pora burzyć mury! Zabierz ze sobą siostrę, brata, kumpla, kumpelę, każdego! – czytamy w opisie wydarzenia.

 

Wydarzenie ogłoszono na Facebooku pod nazwą Marsz Wolności Przasnysz

Udało nam się porozmawiać z pomysłodawcą przasnyskiego Marszu Wolności, który ze względu na obawę przed hejtem, chce zachować anonimowość.

Jestem młodym chłopakiem, mam 20 lat i jestem mieszkańcem Przasnysza. Pomysł wziął się z mojej własnej woli, bo widzę, co się dzieje w naszym kraju i to mnie zmobilizowało, aby spróbować stworzyć wolnościowe wydarzenie w naszym mieście. Marsz lub spacer ma charakter pokojowy; chciałabym, aby ludzie wyszli na ulicę z banerami, kartonami, aby uświadomić tych, co mają oczy zamydlone poprzez propagandę, którą słyszymy ciągle w TV. Chcę, by chociaż trochę otworzyli oczy. Mimo mojego wieku rozumiem, co się dzieje w naszym kraju i mam tego dość, stąd wziął się pomysł na to wydarzenie. Rząd wprowadza co chwilę jakieś nowe rozporządzenia, które w świetle przepisów i konstytucji nie są zgodne z prawem. Konstytucja gwarantuje nam wolność, a obostrzenia nie dość, że nie są skuteczne, to niszczą Polską gospodarkę. W szczególności odczuwają to osoby, które mają własne działalności, ale za chwilę skutki odczujemy wszyscy. Rząd mówi o tarczy i wsparciu przedsiębiorców, a tak naprawdę ciągle ich dobija, co prowadzi do decyzji o zamknięciu działalności. Chciałbym, aby podczas wydarzenia w Przasnyszu ludzie wyszli z uśmiechem na twarzy i chociaż na chwilę zapomnieli o tym szaleństwie wychodząc na ulicę. Chcę, abyśmy z uśmiechem i w fajnym klimacie pospacerowali, a jak najdzie nas chęć, potańczyli przy muzyce. Tak jak było to kiedyś, za czasów, gdy było normalnie – mówi 20-latek.

 

Jeśli cierpisz na syndrom sztokholmski, lubisz jak się ciebie zamyka, zamaskowuje i zakazuje wszystkiego, zostań w domu. Pozostań w nim także, jeśli solidaryzujesz się z rządem i uważasz, że trwający od roku lockdown ma sens. Jeśli natomiast masz chęć na łyk wolności, zaczerpnięty podczas pokojowej manifestacji promującej wolność, bądź na przasnyskim rynku 5 kwietnia.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
53 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kikaj
Kikaj
3 lat temu

Ciekawe

Janusz
Janusz
3 lat temu

Zastanów się co robisz człowieku

Andrzej duda
Andrzej duda
3 lat temu
Reply to  Janusz

Zasantow sie co piszesz zapewne pisowcu

Jakub Goździewski
Jakub Goździewski
3 lat temu

Popieram i dałaczam do akcji

Jurek
Jurek
3 lat temu

Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to że ogarnizują to dzieci którzy ledwo wkroczyli w dorosłość i nie pamiętają jak kolorowo było za poprzedniej władzy. Podniesiony wiek emerytalny, bezrobocie i pensja minimalna 1000zl, a gdzie się nie poszło słyszało się tekst albo 1000 albo mam 10 Ukraińców na twoje miejsce. Myślą że obecny poziom życia to standard od lat. Masakra

meliniarz kolka
meliniarz kolka
3 lat temu
Reply to  Jurek

dzieci ktore jeszcze mleko maja pod nosem

Janusz
Janusz
3 lat temu

Po co ta ironia?

Que
Que
3 lat temu
Reply to  Jurek

Dokładnie.

Marian
Marian
3 lat temu
Reply to  Jurek

Popieram bo cała mądrość ludzkości bierze się z przeżytych doświadczeń i wy ciągnięciu mądrych wniosków. Jeśli idzie o marsz który się odbył moim zdaniem idea była bardzo słuszna ale forma sięgnęła rynsztoku. Właśnie może teraz przekonamy się czy ten młody człowiek jak i ci którzy pomaszerują ulicami miasta są przyszłością na którą czekamy czy błaznami którzy ulegają ogłupianiu przez wyrafinowanych hejter ów którzy przez negację wszystkiego co w tej chwili się dzieje robią po stokroć większą krzywdę temu krajowi niż ten obecny rząd… i tak sobie myślę albo są opłacani przez złodziei lub sami są zlodziejami którzy przez 30lat pseudo… Czytaj więcej »

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu
Reply to  Jurek

Obniżenie wieku emerytalnego doprowadzi do ruiny tego systemu…

Poza tym płaca minimalna rosła od lat. Teraz masz wzrost płacy minimalnej i jeszcze większy wzrost inflacji. Więc nie wiem z czego się cieszysz, skoro realnie zarabiasz coraz mniej?

rudy tfusk
rudy tfusk
3 lat temu

jejka skąd się tacy deb..e biorą

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu
Reply to  rudy tfusk

Debile? Masz pisiorze pier*olony jakieś argumenty?

Monia
Monia
3 lat temu
Reply to  rudy tfusk

Trudne pytanie. Niestety nie wiemy skąd się wziąłeś, ale może kiedyś sie dowiesz. Prawda Cię wyzwoli. Powodzenia.

ORMO
ORMO
3 lat temu
Reply to  Jurek

W tamtym czasie nie było 10 Ukraińców

Janusz
Janusz
3 lat temu
Reply to  Jurek

Masz coś do dzieci?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu

marzy mi sie znów ulica żymierskiego i hanki sawickiej w Przasnyszu

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu

Po co się tłumoku pode mnie podszywasz?

Kazio
Kazio
3 lat temu

Dobra akcja prowokacyjna dla policji na lany poniedziałek.

Wiedzon
Wiedzon
3 lat temu

?… Ciekawe Jestem już starcem po 50 -ce . Ale skoro tak młody człowiek wykazuje się tak niezwykłą, jak na te czasy odwagą , jeśli nie zapomnę? tez pójdę . Pamiętam czasy z lat PRL-u, wtedy wydawało się że wszyscy jesteśmy jednością. Teraz byle szumowina u władzy robi z tym narodem co chce i traktuje go jak bydło.

Obiektywnie
Obiektywnie
3 lat temu
Reply to  Wiedzon

Prawdziwa komunę mamy teraz z tą różnicą ze mamy pozorowana demokrację a po wytyczne zamiast do Moskwy śmigamy do Brukseli i Berlina

Janusz
Janusz
3 lat temu
Reply to  Obiektywnie

Przeczysz sam sobie, ale zgadzam się z pierwszą częścią Twojej wypowiedzi 🙂

Obiektywnie
Obiektywnie
3 lat temu
Reply to  Janusz

A co wg ciebie jesteśmy mocno niezależni w UE? przecież finalnie Polska ma zniknąć z mapy i być częścią składową wielkiej Europy pod rzędami Niemiec i Francji

maxx
maxx
3 lat temu

Nie no spoko zróbcie sobie corona party w szczycie 3 fali a potem obwiniajcie wszystkich o paraliż służby zdrowia. Problemem nie jest to kto rządzi, bo jest źle ale lepszych nie widać. Problemem jest to, że wielu ludzi przedkłada wyskoczenie na kawkę z kumplami nad życie swoich bliskich i swoje. Nagle tacy towarzyscy się zrobili i spotykają się z ludźmi z którymi 15 miesięcy temu nawet przez komunikator nie zagadali.

Kazio
Kazio
3 lat temu
Reply to  maxx

Bo to próba kolejnej lewackiej ustawki przeciwko Kościołowi i Świętom Wielkanocnym, niech poczekają do 1 Maja, a p. Jabłońska pisze to, co jej każą. Nie dawno narzekała na pusty Stadion Narodowy, to chyba marzy o zapełnieniu go, bo w przasnyskim podobno nie n ma już miejsc.

maxx
maxx
3 lat temu
Reply to  Kazio

Noo znów tęczowi ustawią się na przedzie i będą udawać, że są ich tysiące.
A jeśli chodzi o kościół to nie trzeba mu pomagać sam się utylizuje.

ORMO
ORMO
3 lat temu
Reply to  maxx

Oglądaj o 19.30 kurwizję to więcej będziesz miał rzetelnych informacji.

Aniela
Aniela
3 lat temu
Reply to  maxx

Tak samo było z cmentarzami zamkniętymi przed świętem Wszystkich Świętych.Jak to wszyscy nagle chcieli odwiedzić zmarłych na cmentarzu.
Przejdźcie się teraz na cmentarz.Większosć grobów zaniedbana.Kwiaty,znicze postawione na Wszystkich Świętych jak postawili tak stoją,a raczej leżą poprzewracane przez wiatr.

Kefas
Kefas
3 lat temu
Reply to  Aniela

Nie wiem czy wiesz, ale zawsze najwięcej ludzi na cmentarze wybiera się w okolicach Wszystkich Świętych. Zamknięcie ich w ostatniej chwili było posunięciem idiotycznym bo wiadomo było, że będzie szturm na cmentarze przed zamknięciem (pierwotnie namawiali ludzi aby rozłożyli wizyty w czasie i tak by pewnie było). Więc komentarz co najmniej prowokacyjny żeby nie powiedzieć bardziej dosadnie

maxx
maxx
3 lat temu
Reply to  Aniela

Na cmentarz można było pójść wcześniej ogarnąć. Większość ludzi bywa regularnie. Zmarłemu wszystko jedno czy modlisz się w jego intencji przy grobie czy w domu. Tylko niektórzy musieli się pokazać jak to srają kasą zastawiając pomnik gadżetami za 500 albo 1000. Nie pojmują, że 1 znicz za 2 złote znaczy tyle samo.

Kefas
Kefas
3 lat temu
Reply to  maxx

A dasz rękę że jak już zmienią się właściciele hoteli, restauracji, klubów różnego typu, to przy następnych lockdownach te miejsca będą zamykane w pierwszej kolejności? I uprzedzając argumenty o teoriach spiskowych typu przymusowe szczepienia, paszporty szczepionkowe, nowy ład i takie tam (w końcu o tym wszystkim mówią rządzący ale to w ramach prima aprilis) sam przyznaję, że powielam tylko teorię spiskową, kreowaną przez pazernych (obecnych) właścicieli zamkniętych działalności, którzy śmią chcieć mieć jakieś dochody i normalnie pracować a nie odsprzedać tych nierentownych biznesów w ręce bardziej obrotnych. Gdzie pracujesz maxx? Zrezygnuj z dochodu na rok lub dłużej (w imię troski… Czytaj więcej »

maxx
maxx
3 lat temu
Reply to  Kefas

Niszczenie i prywatyzowanie za psie pieniądze zawsze było w modzie. Teraz tylko skala jest większa. Ale jakoś nie widac ogłoszeń o restauracjach i hotelach do sprzedania. A najgłośniej krzyczą ci od wyciągów co mieli 70 000 obrotu dziennego jak wszystko hulało. Na pewno nie mogli sobie odłożyć obrotu z 2 tygodni żeby na luzie przeżyć 5 lat lockdownów.

Zygmuny
Zygmuny
3 lat temu

Same rozwydzone gówniarstwo wychowane w duchu robta co chceta przez liberalne elyty to pokolenie targowicy Polskę mają w d… Licza się własne wygody i dewiacje

Janusz
Janusz
3 lat temu
Reply to  Zygmuny

Zgryźliwy tetryk 🙂

Zygmuny
Zygmuny
3 lat temu
Reply to  Janusz

A co mam udawać klawego małolata i przybijec z gówniarzami żółwik aby mnie akceptowali, ty możesz, tak robić bo jesteś chwiejny

Janusz
Janusz
3 lat temu
Reply to  Zygmuny

Po prostu szanuj innych.

Zygmuny
Zygmuny
3 lat temu
Reply to  Janusz

Na szacunek pracuje się latami a gówniarzy 14 letni który z nudów krzyczy wy…. Lub jeb… Który całe życie piję że swoich rodziców dając w zamian tylko fochy nie zasługuje a szacunek

Mama Ewa
Mama Ewa
3 lat temu
Reply to  Zygmuny

A Ty swoja postawą zasługujesz na szacunek?

Maja
Maja
3 lat temu

Dlaczego nikt z tych którzy popierają manifesty nie pomyśli szerzej o ludziach, którzy musieli zamknąć lub ograniczyć działalności swoich firm. Tymi wyjściami na ulicę przeciwko władzy robią nie sobie źle tylko tym zamkniętym firmom bo nigdy nie wrócimy do normalności jak podskoczy liczba zachorowań. Władza demokratycznie wybrana nie ugnie się. Wyjsciem jest przeczekać ten czas a swoją frustrację wyrazić na wyborach do Sejmu.

Grazyna
Grazyna
3 lat temu
Reply to  Maja

Ja to bardzo się dziwię dlaczego pozamykali różne firmy małe czy większe bo można się zarazić a co z molochami lidl czy biedronka szczególnie w piątki lub po wypłacie tam wirusa nie ma masakra powinno być wszystko otwarte z ograniczoną liczba ludzi napewno każdy by się dostosował każdy by to zrozumiał szło by to sprawniej gdzie np. W biedronce jeden leży na drugim. Wystarczy ograniczyć ilość osób a obsługa gdzie kolwiek sklep urząd czy restauracje hotel napewno przyczyni się do super obsługi. Nie potrzeba żeby siedzieć np. W barze godzinami tylko zjeść jak człowiek ostatnio byłam świadkiem jak kierowcy jedli… Czytaj więcej »

Zaniepokojonytata
Zaniepokojonytata
3 lat temu

Lepiej robić „coś” niż dalej się biernie przyglądać na to co wyprawia ten nierząd ale z tego co obserwuję w komentarzach nadal przeważa głupota i nadzieja, że to samo minie. Niestety muszę Was rozczarować bo dalej będą Was mamić jak stado baranów, przyjdzie następna fala, następna mutacja i tak będzie to trwało dopóki głupi lud się nie obudzi. Czy jest na to nadzieja? Nie wiem, minął rok a większość nadal tkwi i wierzy w tą paranoje. Zastanawialiście się w ogóle jak by ludzie przechodzili tego wirusa gdyby nie było siania takiej paniki ? Gdyby był pełny dostęp do służby zdrowia… Czytaj więcej »

xcx
xcx
3 lat temu

ŻYCZĘ ,aby ta „paranoja” ciebie dotknęła , zobaczysz jak to wygląda.

Anonim
Anonim
3 lat temu
Reply to  xcx

Dotknęła, mnie ,moja rodzinę, bliskich i znajomych….I co gorsza nadal dotyka jeszcze gorsza paranoja… strachu i bezmyślności

Marian
Marian
3 lat temu

Poruszony został temat systemu emerytalnego ,ten rozłożony został na łopaty już za czsów AWS tzw. reformą ,jak widać PPK też nie przkonuje ludzi bo przestali wierzyć czują się oszukani. Ponad wszelką wątpliwość obecne rozwiązanie jest złe ale jedyne jakie mogło zostać zaproponowane kto chce może pracować dłużej ale spora część ludzi została wydrenowana przez wilczy kapitalizm i przciętny 50 latek w pracy czuje się jak 70 latek a znam takich,są schorowani stłamszeni przez system i nie mają już siły na nic godzą sie z tym że jeśli jeszcze pożyją to napewno w ubóstwie dlatego nie oskarżajmy naszych seniorów jeśli kierują… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Marian
Tom
Tom
3 lat temu
Reply to  Marian

Święta racjs

Syzyf
Syzyf
3 lat temu

Bananowe julki i Oskarki znowu wyjdą za zgodą swoich rodziców czyli dawnych resortowych dzieci

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu
Reply to  Syzyf

Jasne. Wszędzie resortowe dzieci. A najwięcej komuchów siedzi teraz w PiS. A sam PiS nachapał się na komuszym majątku.

wozignójtrzaskowski
wozignójtrzaskowski
3 lat temu

Większość na strajku kobiet było przyjezdnych ( niemieckie i warszawskie rejestracje)
nie sądzę aby te 20letnie ułomne dziecko pochodziło z przasnysza to kolejna prowokacja

Adrian
Adrian
3 lat temu

Najgorsze jest to, że po Strajku Kobiet osiedlili sie w Przasnyszu. Zwróć uwagę ile samochodów na obcych numerach parkuje w mieście. Jak teraz żyć? PS. Wozignoju, ktoś Cię bardzo skrzywdził takim imieniem.

Artur
Artur
3 lat temu

Marsz w czasie narastającej liczby zachorowań i to być może nową mutacją wirusa to przejaw skrajnej nieodpowiedzialności

Zenek
Zenek
3 lat temu

Baby do garów!

Zenek
Zenek
3 lat temu

Takim organizatorem to powinna zająć się policja i prokuratura.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu

A czy Starosta tym razem również będzie się modlił przed Kościołem?

aser
aser
3 lat temu

Marsz wolności od rozumu. Organizuje Neo komuna.