Mariusz Cichowski zasiadł w fotelu przasnyskiego starosty

13 sierpnia 2021 roku Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski gościł w swoim gabinecie Mariusza Cichowskiego, który przybył by zrealizować wylicytowaną przez siebie „godzinę w fotelu Starosty”. Zwycięzca przez godzinę mógł wcielić się w rolę włodarza powiatu, poznając arkana zarządzania i funkcjonowania urzędu.

 

– Wizyta w przasnyskim starostwie była również znakomitą okazją do rozmowy i wymiany poglądów odnośnie działań na rzecz lokalnej społeczności oraz nawiązanej niedawno współpracy w ramach powiatowego Centrum Aktywizacji Biznesu – informuje urząd.

 

Powodem do organizowania wielu zbiórek i akcji charytatywnych była chęć niesienia pomocy małej, wówczas 2 – letniej Lence Mazur. Lenka choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni typu trzeciego. To ciężka i rzadka choroba, która prowadzi do częściowego lub całkowitego paraliżu. Dzięki ofiarności wielu darczyńców udało się sfinansować dziewczynce terapię genową wartą ponad 9 milionów złotych. Obecnie Lenka ma się bardzo dobrze – leczenie działa i przynosi oczekiwane efekty.

 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Prusinowski
Jacek Prusinowski
1 miesiąc temu

Ja, czując że to moja ostatnia kadencja nie rozstawał bym się z fotelem starosty nawet na chwilę.

Marcin
Marcin
1 miesiąc temu

Ciekawe czy rozmawiali o tym że starosta ma w d….zdanie uczniów i rodziców z Zespołu Szkół Powiatowych