Marina Tsarapaieva zakończyła staż w Chorzelach

Gmina Chorzele od 23 sierpnia do 6 października brała udział w projekcie stażowym „Dobre zarządzanie”. W tym czasie gościła Marinę Tsarapaievę, stażystkę z Ukrainy, pracownika Rady Gminy Semenivka, położonej w obwodzie żytomierskim.

 

– Celem projektu była m.in. wymiana doświadczeń polskich i ukraińskich samorządów, poznanie funkcjonowania polskich samorządów i ich jednostek organizacyjnych oraz nawiązanie długotrwałej współpracy. Przyjazd stażystów do polskich gmin poprzedził proces rekrutacji oraz przygotowań stażystów do udziału w projekcie obejmujący m.in. liczne szkolenia na temat akcesji Ukrainy do UE, cyklu zarządzania projektami, możliwości finansowania współpracy polsko-ukraińskiej, a także intensywny kurs języka polskiego. W szkoleniach uczestniczyli także przedstawiciele polskich samorządów, pełniących w projekcie rolę mentorów – wyjaśnia samorząd gminny.

Projekt ten został współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP i realizowany w ramach programu U-LEAD with Europe, wielostronnej akcji Unii Europejskiej i jej państw członkowskich: Niemiec, Polski, Szwecji, Danii, Estonii i Słowenii. Gmina Chorzele nie ponosiła w związku z jego realizacją żadnych kosztów.

W piątek, 6 października odbyło się oficjalne pożegnanie ukraińskiej stażystki.

– Na wyrazy uznania zasługują determinacja oraz profesjonalizm, jakimi wykazała się Pani podczas przygotowań do udziału w projekcie, włączając w to intensywne szkolenia i kurs języka. Pani otwartość na nowe idee, kreatywność oraz pozytywne podejście do współpracy z naszym Urzędem były niezwykle inspirujące i sprawiły, że nasza społeczność stała się bardziej otwarta na świat – podkreśliła Beata Szczepankowska, burmistrz.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments