Marianna Sobieraj na III miejscu w wojewódzkim konkursie fotograficznym

W poniedziałek, 7 sierpnia Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego ogłosił wyniki IV edycji konkursu fotograficznego „Odkrywamy nasze dziedzictwo”. Wśród zwycięzców znalazła się mieszkanka gminy Czernice Borowe – Marianna Sobieraj.

 

Temat przewodni IV edycji konkursu fotograficznego „Odkrywamy nasze dziedzictwo” został zaczerpnięty z wiersza Juliana Tuwima „O zielni można nieskończenie”.

– Obecnie coraz częściej podnoszona jest kwestia, jak ważną funkcję pełni zieleń w naszej przestrzeni. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na wartości, piękno oraz potrzebę opieki i ochrony zielni w naszym krajobrazie, w którym dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze dopełniają się – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Do jury wpłynęło wiele prac konkursowych. 115 z nich zaprezentowało autorskie spojrzenie na parki, ogrody, aleje, skwery, rynki, sady i osiedla województwa mazowieckiego.

– Po długich i starannych rozważaniach, Jury podjęto decyzję o wyłonieniu trzech laureatek i przyznaniu wyróżnień, których prace wyróżniały się szczególną wartością artystyczną i kreatywnym podejściem do tematu. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym! – dodają organizatorzy.

 

Wśród laureatów znalazła się mieszkanka powiatu przasnyskiego – Marianna Sobieraj, która zajęła III miejsce za zdjęcie pt. „Na miedzy” wykonane w Czernicach Borowych.

– Jury doceniło ciekawy efekt i piękną kompozycję, ukazującą mazowiecki krajobraz; umiejętne przedstawienie przestrzeni i wykorzystanie głębi ostrości oraz ujęcie przestrzeni i charakterystycznych dla mazowieckiego krajobrazu wierzb głowiastych – wyjaśnia samorząd.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments