Marek Michalak, były Rzecznik Praw Dziecka spotkał się z uczniami przasnyskich szkół

W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka, Muzeum Historyczne w Przasnyszu gościło dr. Marka Michalaka, pedagoga społecznego, byłego Rzecznika Praw Dziecka (2008-2018), najmłodszego kawalera Orderu Uśmiechu.

 

– Spotkanie zdominowała dyskusja o prawach dziecka, ich znaczeniu w XXI wieku, zrozumieniu tego, co wolno, a co nie jest wskazane, nauce asertywności. Nasz gość podkreślał rolę wielkich jednostek, które idąc niekiedy pod prąd, walczyły o prawa tych, którzy jeszcze sto lat nie były określane mianem osób, czyli dzieci. Z pewnością był nim Janusz Korczak, znany pedagog i propagator praw dziecka. Były Rzecznik Praw Dziecka podkreślał rolę nagrody, której jest laureatem, a zarazem, od kilku lat, zasiada w jej kapitule, czy Orderu Uśmiechu – relacjonuje Muzeum Historyczne w Przasnyszu.

Ta wyjątkowa nagroda przyznawana jest przez dzieci dla osób dorosłych, które w wyjątkowy sposób zabiegają o prawa najmłodszych.

Podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą z przasnyskich szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki, istniała możliwość zakupu książek Marka Michalaka, w tym m.in. „Opowieści o tym, co w życiu ważne”, „Opowieści o tym, co daje moc” i „Opowieści o prawach dziecka”.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Przasnyszanin
Przasnyszanin
22 dni temu

Miller, Michalski kto dalej ?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
22 dni temu
Reply to  Przasnyszanin

Co za Michalski?